هزینه تزریق چربی زیر چشم

امروز قصد داریم شما را با هزینه تزریق چربی زیر چشم آشنا کنیم. افراد همواره به دنبال زیبایی و زیباتر شدن می باشند به همین دلیل از روش های گوناگونی برای شادابی پوست صورت خود استفاده می کنند. افرادی که دارای چین و چروک ها، پف، گودی زیر چشم و از این قبیل مشکلات در صورت خود می باشند، می توانند با مراجعه به یک کلینیک معتبر و یک پزشک متخصص مشکلات خود را از بین ببرند. یکی از روش هایی که افراد می توانند با آن چین و چروک ها و مشکلات زیر چشم خود را از بین ببرند، تزریق چربی زیر چشم می باشد. در ادامه مقاله به مطالب بیشتری درباره تزریق چربی و هزینه تزریق چربی زیر چشم می پردازیم.

تزریق چربی چیست؟

تزریق چربی، نوعی عمل زیبایی می باشد که امروزه در بین افراد بسیار محبوبیت پیدا کرده است. تزریق چربی روشی برای از بین بردن چین و چروک ها، پف، گودی زیر چشم، سیاهی زیر چشم و… می باشد. افراد برای از بین بردن چین و چروک و مشکلات پوست خود می توانند از روش تزریق چربی به ناحیه مورد نظر استفاده کنند. تزریق چربی یک روش ایمن می باشد و به دلیل این که این چربی ها از نواحی دیگر بدن خود فرد، برداشت می شود سبب ناسازگاری بدن و نشان دادن حساسیت و آلرژی بدن نسبت به آن نمی شود.

در تزریق چربی به بدن می توان با یک تیر دو نشان زد، یعنی با تزریق چربی می توان چربی مورد نیاز را از نواحی دیگر بدن برداشت کرد که این امر سبب کاهش چربی های اضافه در نواحی دیگر می شود و همچنین این چربی ها را برای تزریق به نواحی دارای چین و چروک و از این قبیل مشکلات استفاده کرد که این امر نیز سبب صافی، سفتی و از بین رفتن مشکلات آن نواحی می شود. تزریق چربی ماندگاری بسیار بیشتری در مقایسه با روش های مشابه می تواند داشته باشد.

چگونگی تزریق چربی

در روش تزریق چربی، در مرحله اول چربی های مورد نیاز را از نواحی مانند شکم، اطراف باسن و پهلو برداشت می کنند. این چربی ها در دستگاهی قرار می گیرند که تمامی ناخالصی های آن را از بین می برد. بعد از خالص سازی چربی توسط دستگاه، میزان چربی مورد نظر را در سرنگ های نازکی می ریزند. به دلیل حساس بودن سلول های چربی باید در تمامی این مراحل دقت بسیار بالایی به کار رود. بعد از ریختن چربی در سرنگ ها، آن را در نواحی مورد نیاز مانند اطراف چشم، گونه، لب، چانه، پیشانی و نواحی مورد نظر تزریق می کنند.

کاربرد تزریق چربی

افراد برای رسیدن به پوستی صاف، می توانند از تزریق چربی استفاده کنند. تزریق چربی سبب از بین رفتن چین و چروک های عمقی صورت و گردن می شود و همچنین تزریق چربی به گونه سبب برجسته شدن گونه می شود. از دیگر کاربرد این روش برجسته شدن لب و فرم دادن به صورت و همچنین بهبود قسمت هایی از صورت که خالی می باشند مانند گودی زیر چشم می شود.

کاربرد تزریق چربی

ویژگی های بهترین دکتر تزریق چربی

قبل از انجام هرکاری باید دقت داشته باشید که به یک دکتر خوب و متخصص مراجعه کنید. پیدا کردن بهترین دکتر تزریق چربی می تواند در نتیجه کار شما بسیار تاثیرگذار باشد پس قبل از انجام هرکاری تمام تلاش خود را در راستای پیدا کردن یک دکتر با تجربه و متخصص داشته باشید. ویژگی بهترین دکتر تزریق چربی:

مدرک و تخصص: از مهم ترین ویژگی های یک دکتر خوب، مدرک و تخصص ایشان می باشد. هنگام مراجعه به دکتر حتما مدرک ایشان را مشاهده نمایید.

تجربه و مهارت: از ویژگی های مهم دیگر می توان به تجربه و مهارت پزشک نیز اشاره کرد. تجربه و مهارت پزشک باید بسیار زیاد باشد طوری که بتواند بدون پیش آمدن مشکلاتی کار را به پایان برساند و پایان کار با نتیجه مطلوبی همراه باشد. هرچقدر مهارت و تجربه بیشتر باشد، اطمینان شما برای رسیدن به نتیجه مطلوب بیشتر می شود.

رضایت بیماران: مراجعه کنندگان یک دکتر خوب و متخصص همواره از ایشان راضی هستند. قبل از مراجعه برای انجام تزریق، از بیماران آن دکتر میزان رضایت آن ها را بپرسید و بعد به پزشک مراجعه نمایید.

بهترین کلینیک: کلینیکی که بهترین دکتر در آن مشغول به فعالیت می باشد باید دارای تجهیزات بسیار مناسب و پیشرفته باشد و همچنین دارای کادر درمان با تجربه و متخصص نیز باشد. کلینیک بهترین دکتر همواره تمیز و استریلیزه می باشد تا از انتقال بیماری به افراد دیگر جلوگیری شود.

اولویت بیمار: پزشک باید تمام تلاش خود را بکند تا سلامت بیمار حفظ شود. اولویت قرار دادن سلامت بیمار بسیار مهم می باشد. یک دکتر خوب همواره سلامت بیماران خود را اولویت قرار می دهد.

صرف زمان: بهترین دکتر همواره تلاش می کند تا به سوالات بیماران خود به خوبی پاسخ دهد. یک دکتر خوب باید برای بیماران خود وقت بگذارد و با صبر و حوصله به سوالات آن ها پاسخ دهد.

عوارض تزریق چربی زیر چشم

هر درمان زیبایی می تواند دارای عوارضی باشد، تزریق چربی زیر چشم نیز دارای عوارضی می باشد ولی این عوارض اکثرا دائمی نمی باشند و بعد از گذشت مدتی از بین خواهند رفت. از عوارض تزریق چربی زیر چشم به عفونت، زخم، آسیب رسیدن به ساختار های پوست، واکنش نامطلوب به بی حسی، واکنش آلرژیک به تزریق چربی، تغییراتی در احساس افراد، تجمع خون در زیر پوست و یا همان هماتوم، ایجاد تورم و کبودی که بعد از مدتی از بین خواهند رفت و گلوله شدن چربی می توان اشاره کرد.

البته شما می توانید برخی از این عوارض را کاهش دهید. اگر شما در انتخاب و مراجعه پزشک خود تلاش بسیاری بکنید و سعی کنید که بهترین دکتر و پزشک متخصص و دارای مهارت و تجربه زیادی را انتخاب کنید، این امر می تواند در کاهش عوارض به شما کمک کند. برخی از این عوارض در مدت زمان کمی از بین خواهند رفت شما باید به توصیه های پزشک خود بعد از عمل توجه داشته باشید و آن ها را رعایت کنید. در صورت مشاهده هرگونه مشکلات جدی مانند عفونت شدید حتما به پزشک خود مراجعه نمایید.

فواید تزریق چربی

در بسیاری از روش های درمان بدن افراد حساسیت هایی را نشان می دهد که روش تزریق چربی این حساسیت را ندارد. به دلیل این که از چربی های بدن خود افراد برای تزریق به محل مورد نیاز استفاده می شود این چربی ها با بدن افراد سازگار است و بدن به آن ها حساسیتی نشان نمی دهد و روشی ایمن می باشد. از دیگر فواید تزریق چربی به ماندگاری آن می توان اشاره کرد. تزریق چربی بسیار ماندگار تر از دیگر روش ها می باشد. همچنین اگر برای ترمیم به پزشک مراجعه نمایید، این ماندگاری می تواند بیشتر باشد.

عوارض تزریق چربی زیر چشم

اقدامات قبل و بعد از تزریق چربی

اقدامات قبل از تزریق چربی

 • مهم ترین کار قبل از تزریق چربی، انتخاب بهترین دکتر و همچنین بهترین کلینیک تزریق چربی می باشد.
 • تا ۶ هفته از دخانیات و نیکوتین استفاده نکنید، زیرا سبب کند شدن روند بهبود شما می شود.
 • سعی کنید تا روز عمل از آب و مایعات زیادی استفاده کنید. پر آبی بدن شما سبب بهتر نشان دادن اثرات می شود.
  ۱۰ روز قبل از عمل سعی کنید از داروهای ضد التهابی و آسپرین و هر دارویی که سبب افزایش خونریزی می شود استفاده نکنید.
 • شخصی را همراه خود به کلینیک برده تا شما را در راه برگشت همراهی کند.
 • اگر دارای بیماری خاصی می باشید، باید حتما به پزشک خود اطلاع دهید.
 • در صورت حساسیت به داروی خاصی و همچنین در صورت استفاده از داروهای خاص باید پزشک خود را در جریان بگذارید.
 • از لباس های راحت و گشاد استفاده کنید تا هنگام تعویض به محل درمان فشاری وارد نشود.

اقدامات بعد از تزریق چربی

 • از داروها و پمادهایی که پزشک شما برایتان تجویز می کند، باید به طور مرتب استفاده کنید.
 • برای کاهش تورم و کبودی می توانید از کمپرس سرد استفاده کنید.
 • سعی کنید به ناحیه درمان دست نزنید و به هیچ عنوان به آن ناحیه فشاری وارد نکنید.
 • از فعالیت ها و حرکات ورزشی سنگین به هیچ عنوان نباید استفاده کنید، زیرا در این صورت به محل درمان فشار وارد می شود.
 • بعد از انجام تزریق چربی باید از آب، میوه و سبزیجات بسیار استفاده کنید.
 • برای جلوگیری از عفونت باید بهداشت را در ناحیه درمان و ناحیه برداشت چربی ها رعایت نمایید.
 • تا ۳ هفته بعد از عمل از استعمال دخانیات و همچنین الکل پرهیز کنید.
 • از داروهای رقیق کننده و هر دارویی که پزشک شما تجویز نکرده باید دوری کنید.
 • هنگام خواب به منظور بهبود تورم، سر خود را از بدن بالاتر قرار دهید.
 • در چند روز اول سعی کنید به محیط های آفتابی و همچنین سولاریوم نروید.
 • در هنگام خارج از منزل بعد از چند روز اول باید از ضد آفتاب استفاده کنید.
 • سعی کنید از لباس های راحت استفاده کنید تا هنگام عوض کردن آن به محل درمان فشار وارد نشود.
 • هنگام خواب به پشت بخوابید به صورتی که به ناحیه درمان هیچ فشاری وارد نشود.

هزینه تزریق چربی زیر چشم

هزینه تزریق چربی زیر چشم به عوامل گوناگونی بستگی دارد و این هزینه ثابت نمی باشد. تزریق چربی از روش های مشابه پر هزینه تر می باشد و همچنین ماندگاری بالاتری دارد. هزینه تزریق چربی زیر چشم به عواملی مانند تجربه و تبحر پزشک، کلینیکی که به آن مراجعه کرده اید و همچنین میزان تزریق چربی بستگی دارد. با مراجعه به پزشک و صحبت کردن درباره درمان و بعد از مشخص شدن میزان تزریق چربی و نواحی که باید به آن چربی تزریق شود، هزینه تزریق مشخص می شود.

برای رسیدن به نتیجه مطلوب، تمام تلاش خود را بکنید که به بهترین پزشک و بهترین کلینیک مراجعه نمایید. به دنبال هزینه بسیار پایین نباشید، زیرا در بهترین کلینیک ها در قبال هزینه بالای آن ها خدمات با کیفیت تری در اختیار شما قرار می دهند. حتما قبل از مراجعه برای تزریق از تجربه و مهارت پزشک مطمئن شوید تا دچار عوارض و خطرات شدیدی از جانب پزشک نشوید.

کاندیدای مناسب تزریق چربی زیر چشم

همه افراد می توانند از روش تزریق چربی زیر چشم برای درمان مشکلات استفاده کنند ولی کسانی که دارای مشکلاتی مانند عفونت فعال در ناحیه درمان می باشند و کسانی که دارای بیماری های قلبی، عروقی و فشار خون بالایی هستند و همچنین افرادی که دارای دیابت کنترل نشده می باشند و افرادی که دارای اختلالات انعقادی هستند، گزینه مناسبی برای انجام تزریق چربی نمی باشند. در صورت داشتن یکی از موارد بالا حتما پزشک خود را مطلع سازید.

شما قبل از انجام تزریق چربی یک جلسه به پزشک مراجعه می کنید و تمامی نکات درباره خود و همچنین خواسته های خود را بازگو می کنید در صورت مناسب نبودن شما برای انجام این کار پزشک به شما اطلاع می دهد همچنین اگر دارای بیماری های خاصی می باشید و اگر از داروهای خاصی استفاده می کنید باید حتما به پزشک خود اطلاع دهید.

Suitable candidate for fat injection under the eyes

ماندگاری تزریق چربی

تزریق چربی در مقایسه با روش های مشابه دارای ماندگاری بالاتری می باشد. این ماندگاری برای افرادی که برای ترمیم سالانه به پزشک مراجعه می کنند، می تواند بالاتر باشد ولی نمی توان گفت که تزریق چربی یک درمان دائمی برای از بین بردن گودی و مشکلات پوست می باشد. افراد با بالا رفتن سن می توانند دچار چین و چروک و گودی زیر چشم شوند، به همین دلیل نمی توان گفت این درمان یک درمان دائمی می باشد. ولی نتیجه این روش از ۱۸ ماه تا ۳ سال ماندگار می باشد.

چرا زیبایی دور چشم اهمیت زیادی دارد؟

چشم‌ها یکی از زیباترین اجزای صورت هر انسانی هستند. شفاف بودن، نرم بودن و بدون چین و چروک بودن اطراف چشم این زیبایی را دوچندان هم می‌کند و جلوه‌ای از نشاط و شادابی را به چهره افراد می‌بخشد. یکی از روش‌هایی که مورد استقبال زیادی قرار گرفته است، تزریق چربی زیر چشم نام دارد. در مقابل، کاهش، آسیب و در نهایت، از بین رفتن کامل حجم پوست سالم اطراف چشم‌ها در میان عامه مردم یکی از بارزترین نشانه‌های پیری صورت به شمار آمده و افرادی که دچار این مشکل می‌شوند، سعی دارند سریعا آن را رفع کنند و به دنبال جوان‌سازی پوست چشم خود باشند.

ممکن است شما هم دچار این گودی زیر چشم شده باشید. گودی زیر چشم در بیشتر مواقع می‌تواند مادرزادی یا همان ژنتیکی باشد. برخی از افراد هم بر اثر تروما، جراحی یا بروز بیماری‌ها مختلف دچار این عارضه می‌شوند. بافت پوستی اطراف چشم بسیار نازک و حساس است و سریعا دچار تغییرات مختلفی می‌شود. این تغییرات خودشان علامت مهمی برای مشکلات داخلی مانند وضعیت هورمونی در زنان، هیدراتاسیون بدن، چرخه متابولیسم هر فرد و حتی استرس، اضطراب، فشار عصبی و کمبود خواب به حساب می‌آیند.

پوست اطراف چشم به ناحیه پری اوربیتال معروف است که آسیب در آن به ساختارهای دیگر صورت مانند شقیقه، ابروها و قسمت پیشانی هم منتقل می‌شود. آناتومی پری اوربیتال دو قسمت مجزا شامل قسمت سطحی با چربی صورت -که در بالای تیغه کاسه چشمی واقع شده- و ناحیه عمیق با چربی ساختاری -که شامل زیر تیغه کاسه چشم است می‌شود. شاید برایتان جالب باشد بدانید این دو ناحیه مجزا، فیزیولوژی و حتی محفظه چربی کاملا متفاوتی دارند و ممکن است به شکل مستقل از یکدیگر نشانه‌های پیری را تجربه کنند.

 

کلام آخر

با افزایش سن در نواحی مانند اطراف چشم، پیشانی، اطراف لب و … چین و چروک ها و مشکلاتی دیده می شود که افراد می توانند برای از بین بردن این مشکلات به پزشک مراجعه کنند و از روش تزریق چربی استفاده کنند. تزریق چربی دارای عوارضی می باشد که اگر به بهترین پزشک مراجعه نمایید و توصیه های ایشان را رعایت کنید، سبب کاهش این عوارض خواهید شد. از تزریق چربی برای از بین بردن خط لبخند، چین و چروک های دور چشم، چروک پیشانی، اطراف لب و … می توان استفاده کرد.

از شما عزیزان بسیار سپاسگزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید. ما تمام تلاش خود را کرده ایم تا شما را با هزینه تزریق چربی زیر چشم آشنا کنیم. امیدواریم مطالب ما به شما کمک کرده باشند. در صورت داشتن هرگونه انتقاد و پیشنهاد از طریق سایت با ما در میان بگذارید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *