بهترین دکتر تزریق چربی به سینه

ما سعی داریم در این مقاله شما را با بهترین دکتر تزریق چربی به سینه آشنا کنیم. تزریق چربی که به عنوان انتقال چربی یا پیوند چربی شناخته می شود، یک روش جراحی برای انتقال چربی از یک قسمت بدن به قسمت دیگر برای اهداف زیبایی و جوان سازی است. هدف از این درمان بیشتر شدن حجم و زیباسازی ناحیه تزریق چربی است. در ادامه برای آشنا شدن با بهترین دکتر تزریق چربی به سینه با ما همراه باشید.

تزریق چربی چیست ؟

تزریق چربی سینه یکی از رایج ترین انواع جراحی های زیبایی و جوان سازی سینه است. روش تزریق چربی سینه مانند سایر روش های زیبایی سینه مانند پروتز سینه، جراحی لیفت سینه در بین خانم ها بسیار محبوب شده است. از انتقال چربی می‌توان برای بزرگ‌تر و حجیم‌تر کردن سینه‌ها استفاده کرد که در آن به جای پروتز سینه از بافت خود بیمار استفاده می‌شود. پیوند چربی تزریقی در بازسازی سینه پس از جراحی ماستکتومی در بیماران با موفقیت انجام می شود.

از آنجایی که روش تزریق چربی یک روش طبیعی است، خانم ها نباید نگران به نظر رسیدن سینه های خود باشند. در هنگام روش تزریق چربی، چربی از طریق برش های بسیار کوچک به سینه ها تزریق می شود. این برش‌های کوچک هیچ جای زخمی بر جای نمی‌گذارند، بنابراین جای نگرانی در مورد جای زخم در اثر تزریق چربی وجود ندارد.

تزریق چربی چیست ؟

نحوه تزریق چربی به سینه :

روش تزریق چربی به سینه مستلزم حذف مقدار چربی مورد نیاز برای تزریق است. چربی لازم با استفاده از روش لیپوساکشن از سوراخ های چند میلی متری به دست می آید. این چربی‌ها بیشتر از شکم یا ران‌ها گرفته می‌شوند، اما می‌توان آن‌ها را از هر ناحیه‌ای از بدن که دارای بافت چربی اضافی است، گرفت.

چربی به دست آمده سانتریفیوژ می‌شود، خون و بقیه مایعات چرب را جدا می‌کند، چربی غلیظ شده و آماده تزریق می‌شود. چربی به طور یکنواخت با تزریق مقادیر کم به بافت ها در مکان های مختلف تزریق می شود تا چربی تزریق شده به خوبی توسط بافت سالم احاطه شود. این باعث می شود که چربی اکسیژن و مواد مغذی را از بافت های اطراف خود تامین کند.

چه زمانی تزریق چربی انتخاب مناسبی است ؟

کاربردهای تزریق چربی مانند تزریق ژل است. اگر قسمتی از صورت شما فرو رفته است، اگر می خواهید درمانی طولانی تر از تزریق ژل طول بکشد، اگر می خواهید انحنای سطح بدن خود را بهتر کنید، دست ها و صورت خود را جوان کنید یا فرورفتگی های سطح بدن خود را درمان کنید، می توانید از این روش استفاده کنید. تزریق چربی برای بهتر شدن ظاهر سینه ها، پر کردن انحناهای غیر طبیعی و یا پنهان کردن اثرات ایمپلنت سینه مناسب است.

تاریخچه تزریق چربی به سینه

اولین تجربه تزریق چربی به قرن نوزدهم برمی گردد. در سال 1893، جراح پلاستیک آلمانی، گوستاو نوبر، برای اولین بار از تزریق چربی برای التیام زخم های ناشی از عفونت استخوان اطراف چشم استفاده کرد. برای این کار از چربی بازو استفاده کرد. دو سال بعد، در سال 1895، دکتر ویکتور کرنی یک غده چربی خوش خیم را به سینه یکی از بیماران خود پیوند زد تا بافت از دست رفته در طی ماستکتومی را جبران کند و تقارن را به سینه ها بازگرداند.

در 100 سال پس از اولین تزریق چربی، این روش آن طور که انتظار می رفت محبوبیتی کسب نکرده و مورد پسند جراحان پلاستیک قرار نگرفته است. دلیل اصلی این بود که تزریق چربی در گذشته عوارض زیادی داشت. به عنوان مثال، آن ها مجبور به انجام عمل جراحی برای برداشتن چربی بودند و لیپوساکشن استاندارد و مدرن برای استخراج بافت چربی با کیفیت بالا و مناسب نداشتند.

در سال 1990، دکتر سیدنی کلمن، جراح پلاستیک برجسته در شهر نیویورک، شروع به نوشتن مقاله ای در مورد روش های استاندارد حذف، آماده سازی و تزریق چربی کرد. از آن زمان تا به امروز، تزریق چربی محبوبیت خاصی پیدا کرده است و روز به روز کاربردهای بیشتری برای آن پیدا می شود.

تزریق چربی به سینه چه مزایایی دارد ؟

تزریق چربی به سینه مزایایی دارد که در ادامه با آن آشنا می شوید :

 • سوراخ کردن یا تخلیه بافت چربی تزریق شده امکان پذیر نیست.
 • بدون نیاز به پروتز و جسم خارجی در قفسه سینه
 • امکان لیپوساکشن و حذف همزمان چربی های اضافی از سایر قسمت های بدن
 • جراحی بزرگ کردن سینه با استفاده از بافت های بدن بیمار انجام می شود و امکان مشاهده واکنشی به آن وجود ندارد.
 • تشکیل کپسول و عوارض در اثر استفاده از پروتزها در روش تزریق چربی دیده نمی شود.

مراحل تزریق چربی به سینه :

اصل تزریق چربی این است که ابتدا با استفاده از لیپوساکشن، بافت چربی از ناحیه ای از بدن برداشته می شود. چربی خالص و استریل می شود و با سرنگ به صورت، پشت دست یا سایر نواحی مورد نظر تزریق می شود. در ادامه به مراحل تزریق چربی به سینه می پردازیم :

برداشت چربی :

در طی جلسات مشاوره و قبل از عمل با کمک پزشک متخصص قسمت های بدن را برای دفع چربی انتخاب می کنید. در حین عمل، پزشک قسمت های انتخاب شده را با بی حسی موضعی بی حس کرده و برش کوچکی ایجاد می کند. سپس با استفاده از دستگاه لیپوساکشن عمل چربی برداری را کامل می کند.

آماده سازی چربی :

بافت چربی که از بدن خارج می شود حاوی ناخالصی هایی است که باید از بین بروند. به همین دلیل چربی را در دستگاه مخصوصی به نام سانتریفیوژ قرار می دهیم. ناخالصی های روغنی در این دستگاه جدا می شوند. بافت چربی خالص در سرنگ های مخصوص آماده تزریق ریخته می شود.

تزریق چربی :

در این مرحله از کانولا یا سرنگ های مخصوص استفاده می شود. روش تزریق چربی به جراح بستگی دارد، اما به طور کلی تزریق به گونه ای انجام می شود که سوزن چندین بار در ناحیه مورد نظر وارد شده و سپس خارج می شود. هر بار که سوزن وارد و بیرون کشیده می شود، یک داربست منظم از چربی بین لایه های ناحیه مورد نظر قرار می گیرد. این کار تکرار می شود تا به نتیجه دلخواه رسیده شود. برخی از جراحان علاوه بر روش تزریق، از ماساژ استفاده می کنند. در پایان می توان محل تزریق را بانداژ کرد.

قبل از تزریق چربی چه مراقبت هایی را باید انجام داد ؟

با استفاده از تزریق چربی، می‌توان انحنای سطحی بدن را بهبود بخشید، جای زخم‌ها را از بین برد، فرورفتگی‌هایی را که توسط لیپوساکشن یا جراحی‌های مختلف ایجاد شدند پر کرد و دست‌ها و صورت را جوان‌سازی کرد. مکان های رایج برای برداشت چربی شامل شکم، پهلوها، پشت دست ها، باسن و ران ها است. تا روز جلسه درمان به اندازه کافی آب و مایعات بنوشید. هیدراته بودن و پر آب بودن به شما در طول جلسه درمان و در دوران نقاهت کمک زیادی می کند.

حداقل 6 هفته قبل از جلسه درمان سیگار نکشید. سیگار کشیدن از بهتر شدن مناسب زخم های شما جلوگیری می کند. قبل از جلسه درمان از مصرف آسپرین، ایبوپروفن، ژلوفن، ویتامین ها و داروهایی که باعث بیشتر شدن خونریزی می شوند خودداری کنید. بهتر است در روز تزریق چربی با فردی به کلینیک بروید. سعی کنید همراه شما در مسیر برگشت و حداکثر تا 24 ساعت بعد حضور داشته باشد تا در صورت نیاز کمک کند.

تاریخچه تزریق چربی به سینه

مراقبت های بعد از تزریق چربی به سینه

بعد از جلسه درمان مدت کوتاهی در کلینیک می مانید تا از سلامتی خود مطمئن شوید و سپس می توانید به خانه بروید. اینکه چه زمانی می توانید فعالیت های معمول خود را شروع کنید بستگی به درمان دارد. اکثر مراجعین به 7 تا 10 روز مرخصی نیاز دارند و بهتر است در این مدت سر کار نروید و از رویدادهای اجتماعی خودداری کنید.

چند روز پس از جراحی، نتایج شروع به نمایان شدن می کنند، اما گاهی اوقات تا 6 ماه طول می کشد تا نتایج نهایی حاصل شود. در این مدت باید صبور باشید و به بدن خود زمان کافی برای بهبودی بدهید. وقتی صحبت از نتایج تزریق چربی به میان می آید، می گویند امکان دارد از هفته اول و هفته دوم اتفاقی رخ ندهد و از هفته سوم نتایج را مشاهده کنید. دوران نقاهت تزریق چربی سخت تر از تزریق ژل است اما ارزشش را دارد.

هزینه تزریق چربی به سینه چقدر است ؟

عامل اصلی در هزینه بزرگ کردن سینه با روش تزریق چربی طبیعی، پیچیدگی عمل جراحی در این روش است. در ابتدای این روش، لیپوساکشن برای برداشتن چربی لازم از سینه انجام می شود. با توجه به اینکه لیپوساکشن یکی از روش های جراحی پلاستیک بدن بیمار است، اما به دلیل دو مرحله ای بودن این روش، هزینه کلی شما را نسبت به محلول ایمپلنت سینه بیشتر می کند.

هزینه تزریق چربی به سینه با بیشتر شدن سطح مورد نیاز برای برداشت، انتخاب منطقه مناسب، تعداد مناطق و میزان چربی انتقال یافته بیشتر می شود. حجم بیشتر چربی قبل از تزریق نیاز به آمادگی بیشتری دارد. یکی دیگر از عواملی که بر هزینه انتقال چربی تأثیر می گذارد، تعداد دفعات لازم برای انتقال است. زیرا همه سلول های منتقل شده زنده نمی مانند و نتایج همیشه مناسب نیست. در برخی موارد، امکان دارد برای رسیدن به نتیجه دلخواه به روش های متعدد پیوند چربی نیاز داشته باشید.

انتخاب متخصص پوست و زیبایی مناسب که بتواند بهترین انتخاب و بهترین روش ها را برای انجام جراحی زیبایی شما داشته باشد، عامل بسیار مهمی است که به بیمار تضمین می کند که بهترین نتیجه را خواهد گرفت. یکی دیگر از عوامل وابسته، انتخاب محل درمان و انتخاب نوع بیهوشی است. اگر بیمارستان یا کلینیک خصوصی باشد، اگر بیهوشی عمومی نیاز به شرایط، تجهیزات و پرسنل تخصصی داشته باشد، این هزینه برای شما گرانتر می شود.

ماندگاری تزریق چربی به سینه :

نتایج نهایی روش انتقال چربی برای بزرگ کردن سینه دائمی است و نتیجه نهایی پس از یک ماه با کم شدن تورم قابل مشاهده است. گفته می شود، حتی پس از بهبودی، عواملی مانند بیشتر شدن سن، افزایش و کاهش وزن سریع، بارداری و شیردهی می توانند بر اندازه و شکل سینه جدید شما تأثیر گذار باشد.

قبل از آماده شدن برای انتقال چربی سینه، افراد باید به خاطر داشته باشند که برخی از سلول های چربی امکان دارد پس از تزریق بمیرند و زنده نمانند. 40 درصد از سلول های منتقل شده به طور طبیعی متابولیزه شده و از بدن حذف می شوند. اما بقیه برای همیشه در بدن خواهند ماند.

سینه ها در روزهای اول بعد از جراحی بعد از چند ماه بزرگتر از سینه ها می شوند. آن ها به تدریج کوچکتر می شوند و در حالت قابل پیش بینی باقی می مانند. به همین خاطر است که بیمار باید انتظارات واقع بینانه ای از جراحی داشته باشد و ذهن خود را برای این شرایط احتمالی آماده کند.

آیا تزریق چربی درد دارد ؟

بسیاری از بیماران بعد از تزریق درد زیادی احساس نمی کنند. اما با این حال، برخی از افراد نیاز به مصرف مسکن دارند. افرادی که نگران درد بعد از انجام این روش هستند باید در این زمینه مشورت کنند. برداشتن چربی از ران یا شکم نیاز به بیهوشی عمومی دارد. دلایل مختلفی برای تزریق چربی به سینه وجود دارد. چون از چربی خود فرد استفاده می شود، هیچ ماده خارجی وارد بدن نمی شود.

بهترین دکتر تزریق چربی به سینه

بهترین دکتر تزریق چربی به سینه دارای ویژگی هایی است که در ادامه با ان آشنا می شوید :

 • وقت شناس باشید و یک برنامه مشخصی را دنبال کند.
 • سواد و تخصص در زمینه پزشکی داشته باشد.
 • به زمان و پول بیمار احترام بگذارد و ارزش قائل شود.
 • جراحی های موفقیت آمیزی که انجام داده است یکی از ویژگی های بهترین دکتر تزریق چربی به سینه است.
 • مسئولیت اعمال خود را بپذیرید.
 • سلامت و زیبایی بیمار را به علایق شخصی خود ترجیح دهد.
 • او باید فردی مهربان و دلسوز نسبت به بیماران خود باشد که با صبر و حوصله به مراجعان خود مشاوره دهد و آن ها را در مورد عمل های زیبایی راهنمایی کند.
 • خوش اخلاق و صمیمی باشید تا بیمار بتواند با روحیه و انرژی وارد عمل شود زیرا روحیه بالای پزشکان می تواند استرس و اضطراب بیمار را کم کند.
 • یکی از خصوصیات بهترین دکتر تزریق چربی به سینه این است که اعتبار و شهرت خوبی داشته باشد.

تزریق چربی به سینه بهتر است یا پروتز ؟

تزریق چربی تنها راه افزایش سایز سینه نیست. پروتز سینه یکی از روش های رایج ایجاد آمادگی جسمانی است. در این روش با استفاده از روش جراحی، ایمپلنت های مصنوعی در زیر سینه قرار می گیرند و اندازه آن بیشتر می کند. ماندگاری تزریق ژل طولانی است، اما امکان جذب ژل در بدن وجود دارد در حالی که چنین مشکلی در مورد پروتز ایجاد نمی شود.

تفاوت دیگر این دو روش این است که در روش تزریق چربی، بخیه ای روی پوست فرد باقی نمی ماند، در حالی که برای پروتز سینه، بهبودی محل بخیه امکان دارد یک سال طول بکشد. هزینه های تزریق چربی و جراحی پروتز سینه متفاوت است و به دلیل سختی پروتز، هزینه های آن به طور کلی بیشتر است.

بهترین دکتر تزریق چربی به سینه

کلام آخر

برای انجام تزریق چربی به سینه سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین پزشک را انتخاب کنید تا نتیجه مناسبی از این روش بگیرید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *