بهترین کلینیک کاشت مو در تهران

در سال‌های اخیر و با توسعه روش‌های نوین کاشت مو، افراد زیادی در ایران اقدام به کاشت مو کرده و متاسفانه به دلیل نداشتن اطلاعات کافی در خصوص کیفیت پزشکان و کلینیک‌ها نتیجه مطلوبی نگرفته‌اند. این افراد متاسفانه فریب ظاهر یا موقعیت مکانی این کلینیک ها را خورده و علی‌الرغم پرداخت هزینه درمانی بسیار زیاد، نتیجه نامطلوبی گرفته‌اند. ظاهر مناسب یک کلینیک درمانی، دلیل بر این نیست که یک کلینیک درمانی از کیفیت بالایی برخوردار است و توجه به چند نکته مهم می‌تواند شما را در یافتن بهترین کلینیک کاشت مو کمک کند. برای آگاهی از این نکات، بهترین کلینیک کاشت مو در تهران کجاست ؟ در این مقاله قصد داریم شما را با ویژگی های بهترین کلینیک کاشت مو در تهران آشنا کنیم.

ویژگی‌های بهترین مرکز کاشت مو در تهران

یکی از مهمترین مسائلی که در خصوص خدمات درمانی باید به آن توجه کرد، کیفیت یک مرکز درمانی است. اما کیفیت یک ویژگی کلی است که خود از آیتم‌های مختلفی تشکیل شده است. بهتر است قبل از انتخاب یک مرکز بهداشتی و درمانی باید به چند نکته مهم درباره نحوه عملکرد مرکز مورد نظر توجه کرد.

ویژگی‌های بهترین مرکز کاشت مو در تهران

آیا تاکنون به این مسئله فکر کرده‌اید که یک مرکز درمانی باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

 • داشتن مجوز رسمی از وزارت بهداشت: مهمترین و ساده‌ترین ویژگی یک کلینیک درمانی، داشتن مجوز رسمی از وزارت بهداشت می‌باشد. این مجوز باید به شکلی در کلینیک درمانی نصب شود که در معرض دید همگان باشد. همانگونه که تمامی مراکز تجاری، جواز کسب و مجوز رسمی خود را در محل کسب خود نصب می‌کنند، تمامی کلینیک‌های درمانی نیز موظف به انجام این کار هستند. وزارت بهداشت به منظور حمایت از سلامت بیماران، قوانین سفت و سختی را وضع کرده که رعایت آن برای تمامی کلینیک‌های پوست و مو لازم است. برای مثال: تمامی کادر پزشکی کلینیک پوست و مو باید دارای مجوز و مدرک تخصصی پوست و مو باشند. کلینیک های درمانی باید دارای تمامی استانداردهای تعیین‌شده از سوی وزارت بهداشت باشد. این استانداردها شامل سیستم تهویه و ایمنی درمانگاه، اتاق جراحی و اتاق معاینه مجهز، سالن انتظار مناسب و مواردی از این دست می‌باشد.
 • تجهیزات مدرن و امکانات مناسب: یک کلینیک مجاز بدون داشتن تجهیزات تخصصی و به روز، کاری از پیش نمی‌برد. اگر یک کلینیک ادعای این را دارید که بهترین کلینیک کاشت مو است، باید از امکانات و تجهیزات مدرن نیز بهره‌مند باشد. در اینجای مطلب ذکر این نکته خالی از لطف نیست که منظور از تجهیزات مدرن، شکل ظاهری شیک و زیبای دستگاه‌ها نیست، بلکه اثربخشی بالا و کیفیت آن‌ها است. متاسفانه بسیاری از بیماران آگاهی چندانی از کیفیت تجهیزات پزشکی ندارند و این روزها برخی از کلینیک‌ها با تهیه دستگاه‌های شیک اما بی‌کیفیت، مشغول ارائه خدمات پزشکی هستند.
 • پزشکان و متخصصین زبردست: پزشکان که رکن اصلی هر کلینیک های درمانی هستند باید از تجربه و مهارت بالایی در کار خود برخوردار باشند. تخصص و دانش لازمه‌ی پزشک‌بودن است، اما داشتن تجربه از آن مهمتر است و فقدان آن می‌تواند نتایج جبران‌ناپذیری را در بر داشته باشد. بنابراین مجهز بودن کلینیک و استفاده از پزشکان متخصصی به تنهایی کافی نیست و تجربه و مهارت حرف اول را در علم پزشکی می‌زند. استفاده از تجهیزات مدرن پزشکی به دلیل ویژگی‌های خاص این دستگاه‌ها نیاز به استفاده از پزشکان ماهر داشته تا با تجربه خود بتوانند اثربخش‌ترین نتایج را رقم بزنند.
 • تنوع خدمات درمانی: یکی دیگر از ویژگی‌های بهترین کلینیک کاشت مو در تهران تنوع در ارائه خدمات است. امروزه به دلیل پیشرفت تکنولوژی در عرصه پزشکی، روش‌های گوناگونی برای درمان ابداع شده است. برای نمونه، کاشت مو به روش SUT جدیدترین متد کاشت مو در ایران است که نسبت به سایر روش‌های قبلی نظیر FUT از اثربخشی فوق‌العاده‌ای برخوردار است. این روش به دلیل اینکه پس از جراحی نیازی به بخیه و پانسمان ندارد با متدهای روز پزشکی انجام می‌شود. از این رو، مهارت پزشکان و وجود تجهیزات و امکانات لازم، مهمترین عامل برای تحقق این روش در یک کلینیک حرفه‌ای به شمار می‌رود. روش‌های دیگری نیز وجود دارند که انجام آن‌های نیازمند استفاده از تجهیزات مدرن و حرفه‌ای است. روش‌هایی نظیر کاشت مو با متد FIT و BHT از جمله این روش‌ها هستند که همگی آن‌ها در کلینیک با بهترین کیفیت ممکن انجام می‌شوند.
 • کادر اداری و خدماتی مناسب: یک  کلینیک درمانی علاوه بر پزشک باید دارای مدیران، پرستاران، کارشناسان پوست و مو و کادر اداری مجرب باشد تا بتوانند بهترین خدمات را به مراجعین و بیماران ارائه دهند. کادر خدماتی و اداری در یک مرکز درمانی مانند یک زنجیره عمل می‌کنند، به گونه‌ای که اگر شخصی وظیفه خود را به خوبی انجام ندهد، تمام زنجیره دچار اختلال می‌شود. برای مثال، اگر کادر اداری و پاسخگویی، مراجعین را به خوبی سازمان‌دهی نکنند، نظم کلینیک برهم خورده و این امر باعث می‌شود تا روند درمانی سایر بیماران به خوبی پیش نرود. نوبت‌دهی یکی از دغدغه‎‌های اصلی مراجعین بوده که کلینیک خانه سفید با اتخاذ بهترین روش‌های نوبت‌دهی توانسته مراجعین را به خوبی سازمان‌دهی کند. رفتار پرسنل و پرستاران نیز همواره مورد نقد عموم مراجعین و مردم قرار دارد. در کلینیک خانه سفید، پرستاران با رفتار مودبانه خود بهترین برخورد را با مراجعین داشته و احترام زیادی برای بیماران قائل هستند. همچنین وجود کارشناسان و مشاوران با تجربه می‌تواند یک مرکز درمانی را تبدیل به بهترین مرکز کاشت مو کند. چراکه افراد معمولا از نحوه و شرایط کاشت مو آگاه نبوده و تنها اطلاعات محدودی در اینترنت کسب کرده‌اند که هیچکدام برای انتخاب بهترین روش درمانی کفایت نمی‌کند. از این رو، مشاوران و کارشناسان با بررسی‌های فنی خود از شرایط شما بهترین روش را معرفی می‌کنند.

کادر اداری و خدماتی مناسب

چگونه بهترین مرکز کاشت مو را انتخاب کنیم؟

بعد از آنکه با ویژگی‌های بهترین مرکز کاشت مو در تهران  آشنا شدیم، مهمترین مسئله، نحوه بررسی این ویژگی‌ها در یک مرکز درمانی و انتخاب مناسب‌ترین مرکز کاشت و مو است. معمولا حتی اگر با ویژگی‌های یک کلینیک خوب هم آشنایی داشته باشیم، نمی‌توانیم مرکز درست و مناسب را انتخاب کنیم، زیرا با انبوهی از تبلیغات و وبسایت‌های مختلف مواجه هستیم که همگی خود را بهترین مرکز درمانی می‌دانند. این امر باعث ایجاد سردرگمی در بیشتر افراد می‌شود. پس برای اینکه با نحوه انتخاب یک کلینیک خوب آشنا شوید، در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

 • بررسی سوابق کاری: بهترین کار برای انتخاب یک مرکز مناسب بررسی سوابق آن است. برای مثال بسیاری از مراکز درمانی تصاویری از بیماران خود منتشر می‌کنند که نتایج قبل و بعد از درمان و جراحی را نشان می‌دهد. شما می‌توانید برای آگاهی از کیفیت و توانایی پزشکان مربوط تصاویر منتشر شده از بیماران آن‌ها را در وبسایت‌ها یا کاتالوگ آن‌ها مشاهده کنید. همچنین می‌توانید از زمان تأسیس یک کلینیک مطلع شوید که خود نشانگر تجربه یک مرکز درمانی است.
 • پرس و جو از سایر مراجعین: یکی دیگر از کارهایی که می‌توان برای انتخاب یک کلینیک خوب درمانی انجام داد، پرس و جو از افرادی است که از خدمات درمانی مرکز مورد نظر استفاده کرده‌اند. به طور کلی افرادی که سابقه حضور در کلینیک مربوطه را دارند، به خوبی می‌توانند شما را در انتخاب بهترین مرکز کاشت مو کمک کنند.
 • بررسی دیدگاه‌های بیماران: یکی دیگر از روش‌هایی که می‌توان از آن بهره برد، بررسی دیدگاه‌های بیماران در دنیای مجازی و وبسایت‌های مراکز درمانی می‌باشد. این روزها به دلیل پیشرفت فناوری اطلاعات، افراد می‌توانند با مراجعه به چنل‌ها و سایت‌های اینترنتی از دیدگاه‌ها و نظرات کاربران مختلف آگاه شوند و با استفاده از این دیدگاه‌ها، بهترین انتخاب را انجام دهند.

چگونه بهترین مرکز کاشت مو را انتخاب کنیم؟

انواع روش‌های کاشت مو

 • FUT: برداشت نواری از پوست بانک مو و جداسازی گرافت‌های مو از آن.
 • FIT: یا FUE که برداشت گرافت‌های مو به صورت نقطه‌ای با پانچ دستی انجام می‌شود.
 • BHT: استفاده از موهای بدن به عنوان بانک مو با کمک تجهیزات دقیق و خودکار.
 • SUT: استفاده از پانچ‌های خودکار برای برداشت گرافت‌های مو.
 • میکروگرافت: استفاده از پانچ‌های تمام خودکار و دقیق در کنار کاشت با میکرو ایمپلنتر؛ جدیدترین روش کاشت مو.

انواع روش‌های کاشت مو

چگونه بفهمیم بهترین روش کاشت مو برای ما کدام است؟

همانطور که تاکنون به آن اشاره شد، برای رسیدن به بهترین روش لازم است به دنبال بهترین جراح فوق تخصص و بهترین کلینیک خدمات پوست و زیبایی باشیم. در جلسه مشاوره اولیه، تمامی خواست‌ها و انتظارات خود را بیان کنید. جراح متخصص شما با توجه به آزمایش‌ها و بررسی نکات در رابطه با جنس پوست و مو و ژنتیک شما، می‌تواند بهترین مشاوره را در زمینه کاشت مو به شما بدهد. از مشخصات بهترین مرکز کاشت مو در تهران، انجام کاشت مو با جدیدترین و بهترین روش‌های کاشت مو است. برای مثال بهره گیری از روش‌های میکروگرافت و SUT این امکان را در کلینیک دکتر نجف بیگی فراهم آورده است که کاشت مویی با بالاترین تراکم، کمترین میزان ریزش یا از دست رفتن فولیکول‌های کاشته شده و همچنین خط رویش موی طبیعی داشته باشید.

هزینه کاشت مو چقدر است و آیا بیمه هزینه آن را تقبل خواهد کرد؟

هزینه کاشت مو بر اساس تعداد گرافت‌های کاشته شده محاسبه می‌شود، به همین دلیل کادر تخصصی کاشت مو تمام توان خود را به کار خواهند گرفت تا بیشترین تعداد گرافت موی قابل استخراج از بانک مو را برای کاشت آماده کنند. به همین دلیل رضایت از کاشت مو از بهترین مرکز کاشت مو در تهران همیشه بالا است. از آنجایی که عمل زیبایی کاشت مو عموما فقط جنبه زیبایی دارد و به دلیل درمان بیماری انجام نمی‌گردد، بیمه هزینه‌ای برای آن در نظر نخواهد گرفت. با این وجود لازم است قبل از مراحل کاشت با مسئول بیمه خود مشورت کنید.

عوارض کاشت مو در تهران

 • از اولین عوارض کاشت مو به روش FIT و FUT می توان به تورم های پیشانی و دور چشم اشاره کرد دلیل این اتفاق به این علت است که محل های خالی سر که می بایست مو ها کاشته شوند سرمی تزریق می شود که تزریق آن باعث ایجاد تورم می شود.
 • یکی دیگر از عوارضی که پس کاشت مو به روش FIT و FUT به وجود می آید ، نکروز شدن پوست سر و موهای کاشته شده است. در روش های کاشت مو FIT و FUT تقریبا از هر 10 نفر 8 نفر دچار این پدیده می شوند که بسیار ناگوار است و این اتفاق سبب عدم رشد مو در این نواحی می شود.
 • عفونت از دیگر عوارض کاشت مو به روش FUT می باشد چرا که در این روش فلپ برداری صورت می گیرد و فرد متقاضی پس از کاشت مو دچار عفونت در قسمت های پشت سر خود می شود.این اتفاق چنانچه نکات بهداشتی رعایت نگردد رخ خواهد داد.
 • عوارضی که کاشت مو به روش FUT دارد مشکلاتی است که پس از بیهوشی به وجود خواهد آمد. جراحی و شکافته شدن سر در این روش به علت قدیمی بودن روش نیاز به بیهوشی دارد که خود بیهوشی در بعضی افراد مشکلاتی را ایجاد می نماید.
 • احساس بی حسی و همچنین احساس مور مور شدن از دیگر عوارض کاشت مو FIT است که در پشت سر و جلوی سر احساس می کنید. البته این احساس به نوع داروی بی حسی که استفاده شده نیز بستگی دارد.
 • طبیعتا ممکن است فرد پس از کاشت مو در روزهای اولیه مخصوصا در روش کاشت مو FIT احساس درد داشته باشد که یکی دیگر از عوارض کاشت مو به روش FIT و به روش FUT به شمار می رود.علت این امر جراحی و شکافته شدن و بخیه زدن سر می باشد.
 • التهاب و قرمزی پوست که تا 6 ماه همراه شما می باشد یکی دیگر از عوارض کاشت مو FIT و کاشت مو FUT می باشد که از نکات منفی کاشت مو FIT و کاشت مو FUT می باشد.
 • احساس خارش در مناطق کاشته شده جلوی سر از دیگر عوارض کاشت مو FIT و FUT است که باعث منسوخ شدن این دو روش کاشت گردیده است.
 • سکسکه یکی از دیگر عوارض کاشت مو FIT و FUT می باشد که که شاید باعث تعجب شما گردد .در اکثر موارد دیده شده افراد پس از انجام کاشت مو FIT و کاشت مو FUT دچار سکسکه می شوند و دلیل علمی آن هنوز مشخص نیست.

در انتها باید یادآور شویم که این دسته از موارد برخی از عوارض کاشت مو به روش های FIT و FUT بوده است موضوع کاشت مو با روش FUT آغاز شده و با روش FIT ادامه یافته است و به این دلایل امروزه در دنیا منسوخ شده است و مورد استفاده قرار می گیرد چرا که روز به روز روش های جایگزین وارد شده و روش های قبلی خارج می شوند. اما همچنان در بیشتر کلینیک ها شاهد استفاده از این روش ها برای کاشت مو می باشیم که متاسفانه با درمان غیر پیشرفته خود نتایج خوبی را برای افراد به همراه ندارند و تنها از طریق تبلیغاتی نظیر کاشت موی ارزان می توانند افراد را به سمت خود جذب نمایند که سپس نتایج بد و نارضایتی افراد را به همراه خواهد داشت. در حال حاضر جدیدترین و بهترین روش کاشت مو SUT می باشد این روش آخرین روش ارائه شده از کاشت مو بوده که در حال حاضر در ایران تنها در کلینیک های تخصصی و پیشرفته آماده خدمت رسانی می باشد که ادامه در مورد آن توضیحات بیشتری را ارائه می دهیم.

عوارض کاشت مو در تهران

مراحل کاشت مو چیست؟ 

مراحل کاشت مو و رعایت آن اهمیت زیادی دارد که برای انجام جراحی کاشتن مو بایستی مراحل زیر را طی کنید:

 انجام مشاوره قبل از عمل :

شما می‌توانید در این مرحله تمامی سوالات خود را از پزشک متخصص بپرسید و ابهامات خود را نیز در مورد بهترین کاشت مو نیز برطرف سازید. پس از اینکه تصمیم قطعی برای عمل کاشتن مو گرفتید، پزشک پوست سر و موهای شما را بررسی می‌کند و روش مناسب برای جراحی را نیز انتخاب می‌نماید.

انجام آزمایشات و دریافت نوبت عمل :

انجام آزمایشات لازم در این جراحی همانند سایر عمل‌های زیبایی بایستی برای بررسی انعقاد خون، ویروس ایدز، هپاتیت و …. صورت گیرد. پس از آن روز و ساعت عمل برای بیمار مشخص می‌گردد. همچنین در جلسه مشاوره با توجه به شرایط هر فرد جدید ترین روش کاشت مو برای فرد انتخاب و فرایند کاشت شروع می‌شود. در ادامه مقاله به روش های مختلف کاشت مو  با جزئیات اشاره شده است.

 انجام جراحی کاشت مو :

گرافت‌ها به تعداد مورد نیاز از بانک مو برداشته می‌شود و پس از انجام آزمایشات لازم بهترین فولیکول‌ها برای کاشت انتخاب می‌گردند.

عمل جراحی کاشتن مو :

بانک مو به نواحی از سر گفته می‌شود که دارای موهای سالم و پرپشت برای برداشتن فولیکول‌ها و پیوند آن‌ها به نواحی دریافت کننده هستند. در نهایت موهای انتخاب شده در نواحی که از قبل تعیین و بی حس شده است کاشته می‌شوند. از آنجایی که این جراحی همراه با بی حسی موضعی است بیمار هیچ گونه دردی را احساس نمی‌کند.

کاشت مو به روش ترکیبی چگونه است ؟

دنیای علم و تکنولوژی در همه موارد در حال تکامل است. در دنیای کاشت مو نیز تقریباً همه چیز در بهترین حالت خود قرار دارد و می‌تواند نتایج کاملاً طبیعی را ارائه دهد. روش های زیادی برای کاشت مو وجود دارد که یکی از اصلی ترین روش های آن کاشت مو به روش ترکیبی است. از اصلی ترین ویژگی های این روش حداکثر محدوده پوشش ممکن با تراکم بالا است. FUT و FUE دو تکنیک اصلی در کاشت مو هستند. این تکنیک‌ها پیشرفت زیادی کردند تا معایب هر دو تکنیک را رفع کنند. تا حدودی هم موفق بودند. در این روش کاشت که شامل برداشت، پیوند فولیکول از ناحیه اهدا کننده است که معمولاً از پشت و کنار سر است و سپس کاشت آنها در محل گیرنده انجام می‌شود. هر دوی این تکنیک‌ها از روش یکسانی با تفاوت روش برداشت در پیوند استفاده می‌کنند.

به دلیل افزایش میزان ریزش مو در مردان و زنان یکی از رایج ترین تکنیک های زیبایی کاشت مو به روش ترکیبی، ترکیب روش های FUT + FUE + BHT است. تکنیک های قبلی قدیمی، ابتدایی و ناکارآمد بودند و نتایج نامطلوبی از خود به جای می‌گذاشتند. امروزه در بین افراد طاس، تمایل به کاشت مو با چگالی بالا بسیار رایج شده است. اکثر بیماران با این امید که با حداکثر پوشش بعد از کاشت مواجه می شوند، این کار را انجام می‌دهند. درجه نوروود، درجه VI و VII مراحل طاسی گسترده و پیشرفته‌ای است که باعث ایجاد طاسی وسیع تری می‌شود و فقط یک تار مو در پشت و کنار سر باقی می‌گذارد. در نتیجه بیماران برای به دست آوردن پوشش قابل قبول در آن ناحیه به تعداد بیشتری پیوند فولیکول نیاز دارند.

اگر چه تعداد پیوندهای مورد نیاز تنها با کاشت مو به روش FUT یا FUE قابل انجام نیست، کاشت مو به روش ترکیبی این کار را انجام می‌دهد. تکنیک ترکیبی ارائه استخراج بیش از 4000 پیوند فولیکولار را ارائه می‌دهد؛ بنابراین تکنیک خوبی برای انجام کاشت مو در موارد خاص است. در این روش فولیکول‌ها را از ریش، که «منطقه سایه» نامیده می‌شود و در زیر چانه وجود دارد، می‌گیرند.

کلام آخر

با سپاس از شما همراهان گرامی که ما را تا انتهای این مقاله همراهی کردید. در صورت داشتن نظر یا پیشنهاد می توانید ان را با ما به اشتراک بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *