تلفن مشاوره: 09120434397

تلفن کلینیک : 02188787439-02188201505

آدرس :تهران، ونک، گاندی جنوبی، خیابان 21 ، پلاک23

 

 

عوارض بوتاکس زیر بغل

عوارض بوتاکس زیر بغل

عوارض بوتاکس زیر بغل

بسیاری از افراد بعد از انجام عمل تزریق بوتاکس زیر بغل قصد دارند درباره عوارض بوتاکس زیر بغل اطلاعاتی را کسب کنند. یکی از مشکلاتی که در فصل گرما برای افراد وجود دارد تعریق و بوی ناخوشایند است که بسیاری از افراد از این بابت رنج می برند. روش هایی وجود دارد که برای کاهش بوی بد ناشی از تعریق استفاده می شود که از جمله این روش ها استحمام، استفاده از پد مخصوص، دئودرانت و یا مام است. امروزه بسیاری از افراد به فکر بوتاکس زیر بغل هستند که این مشکل خود را با این روش حل و کنترل کنند. ما در این مقاله سعی داریم شما را با عوارض بوتاکس آشنا کنیم.

بوتاکس چیست

بوتاکس یک نوع نوروتوکسین است که از بیاکتری های ایجاد کننده بوتولیسم به دست می آید. نوروتوکسین نوعی سم برای سلول های عصبی بوده و بوتولیسم نوعی مسمومیت غذایی است. اگر این روش به صورت ایمن انجام شود جای نگرانی وجود ندارد.
بوتاکس یک ماده فلج کننده عضلات است که برای رفع چین و چروک از آن استفاده می شود. بعضی از پزشکان برای درمان بیماری هایی مثل میگرن، اسپاسم عضلانی از بوتاکس استفاده می کنند.
ترکیبات پر کننده که با پر کردن شیارها باعث می شود چین و چروک هایی مثل پر کردن خط خنده، رفع لاغری دست و صورت، گودی زیر چشم، حجم لب و گونه استفاده می شود و این ترکیبات برای پر کردن فرورفتگی های ضایعاتی و تغییرات محدود در حالت بینی استفاده می شود.
ترکیبات پر کننده به دو نوع موقت و دائم تقسیم می شود که نوع ژل دائم دارای انواع مختلفی هستند که تحقیقاتی بر روی آن در اروپا طی سی سال گذشته نشان داده شده که هیچ گونه حساسیت، سرطان زایی، مسمومیت در آن وجود ندارد بلکه غیر قابل جذب و تجزیه بودن با بافت پیوندی بدن تطابق و یکنواختی دارد که به ثبات رسیده است.
ژل های موقت بین 6 تا 18 سال و ژل های دائم تا 6 سال ماندگاری دارند. ژل های موقت مثل کلاژن و هیالورونیک اسید ها است و اسامی مختلفی مثل ژوودرم، روفیلان، رستیلن، ماتریدکس دارد.
ژل های دائم همیشگی هستند اما چون بعد از 5 تا 6 سال کوچک تر شده و بافت های بدن از بین می روند ماندگاری آن ها را باید بین 5 تا 10 سال در نظر گرفت.

بوتاکس چیست

بوتاکس چگونه عمل می کند

بعد از تزریق به درون عضله سم بوتولینوم درگاه عصبی را اشباع می کند و می بندد و آن از آزاد شدن یک حامل عصبی به نام استیلکوین جلوگیری می کند. بدون استیلکوکلین فعالیت عضله مذکور متوقف می شود این فلج شدگی موضعی چیزی است که باعث کاهش چین و چروک و متوقف کردن اسپاسم می شود. بوتاکس از طریق فلج کردن عضلات باعث از بین بردن چین و چروک ها می شود. علاوه بر مداخله در آزاد شدن استیلکولین سم بوتولینوم در آزاد شدن میانجی های دردی و التهابی مانند ماده p گلوتامین اختلال ایجاد می کند که به این دلیل می توان از آن در درمان سردردهای میگرنی استفاده کرد.
سرخ شدن، کبودی، تورم، سردرد، احساس ناآرامی و ضعف عضله از عوارض منفی درمان با سم بوتولینوم است که می تواند عضلات اطراف ناحیه ای که بوتاکس تزریق می شود را تحت تاثیر قرار دهد. قبل از تزریق با سم بوتولینوم باید مصرف داروهای ضد انعقاد به مدت دو هفته قطع شود تا از کبودی جلوگیری شود. با استفاده از سوزن های کوچک تزریق، داروهای بی حسی و کمپرس یخ قبل از تزریق، درد در ناحیه تزریق را کاهش می دهد. علاوه بر این تزریق سم بوتولینوم باید از مقدار کم استفاده شود و کم کم مقدار آن افزایش یابد. تاثیرات این سم تا 48 ساعت بعد از تزریق آغاز می شود و بین 5 تا 10 روز بعد نتایج آن قابل مشاهده است و اثرات آن به مروز زمان از بین می رود. بوتاکس همانطور که مزایایی دارد عوارضی را هم برای افراد می تواند داشته باشد که در ادامه این مقاله با آن ها آشنا می شویم.

عوارض بوتاکس زیر بغل

بوتاکس در صورتی عوارض دارد که توسط پزشک غیر متخصص و یا افراد و کلینیک های بدون مهارت انجام شود در غیر این صورت خیلی عوارض زیادی ندارد و اگر تزریق بوتاکس زیر بغل عوارضی هم داشته باشد طی چند روز از بین می رود اما افرادی که بیماری های عصبی و عضلانی دارند و یا زنان باردار و شیرده نباید از آمپول بوتاکس استفاده کنند. از عوارض بوتاکس زیر بغل عبارت است از :

 • تعریق در محل هایی به غیر از زیر بغل
 • سوزش
 • تورم
 • درد
 • حالت تهوع
 • خارش
 • سفتی مفاصل
 • مشکل در بینایی
 • مشکل در تنفس

بوتاکس زیر بغل چقدر ماندگاری دارد ؟ 

افراد بعد از تزریق بوتکس می توانند فعالیت خود را شروع کنند. 2 تا 7 روز توقف تعریق نواحی که بوتاکس تزریق شده زمان می برد. ناحیه ای که بوتاکس تزریق شده ممکن است تا 2 هفته خشک باشد که این امر بین 4 تا 6 ماه باقی می ماند. نتایج ماندگاری بوتاکس زیر بغل مانند بوتاکس دست و پا ماندگاری دارد و ممکن است پس از 6 ماه نیاز به انجام دوباره داشته باشد.عوارض بوتاکس زیر بغل

تزریق بوتاکس زیر بغل چگونه انجام می شود ؟ 

بوتاکس به طور موقت غدد تعریق و سیستم عصبی را فلج می کند و زمانی که دمای بدن زیاد می شود و بالا می رود سیستم عصبی غدد تعریق را فعال می کند که بدن با این کار خودش را خنک نگه می دارد. افرادی که مبتلا به هیپرهیدروز سیستم عصبی همیشه به غدد تعریق اطلاع می دهد و به همین دلیل افراد به طور دائم و در همه شرایط در حال عرق کردن هستند.

مراقبت های قبل از تزریق بوتاکس زیر بغل : 

 • از دارو های رقیق کنده استفاده نکنید.
 • اگر داروی خاصی مصرف می کنید قبل از انجام از انجام تزریق حتما با پزشک خود در میان بگذارید.
 • قبل از انجام بوتاکس زیر بغل از شیو، وکس کردن و… خودداری کنید.
 • از رفتن به شنا و جکوزی پرهیز کنید.

مراقبت های بعد از بوتاکس : 

 • از انجام فعالیت ها و ورزش های سنگین خودداری کنید.
 • از دوش گرفتن با آب گرم خودداری کنید و سعی کنید با آب ولرم و یا سرد دوش بگیرید.
 • بعد از تزریق بوتاکس زیر بغل اپلاسیون نکنید.
 • از لیزر کردن در ناحیه زیر بغل خودداری کنید.
 • سعی کنید به ناحیه ای که بوتاکس تزریق شده است دست نزنید و آن را نمالید زیرا باعث تغییر حالت در بوتاکس می شود و ممکن است به خوبی نتیجه ندهد.
 • برای کاهش درد و کبودی از کمپرس یخ استفاده کنید.

 

در چه نواحی می توان از بوتاکس استفاده کرد ؟

تزریق بوتاکس زیر بغل برای درمان تعریق در ناحیه زیر بغل استفاده می شود که تحقیقات نشان داده که بوتاکس زیر بغل بسیار موثر است. پزشکان از بوتاکس برای درمان تعریق در دیگر نواحی بدن استفاده می کنند. بوتاکس در 80 تا 90 درصد در درمان تعریق کف دست هم نتیجه داده است.
این نتایج به اندازه نتایج درمان تعریق زیر بغل ماندگاری ندارد. تزریق بوتاکس در ناحیه پیشانی برای درمان تعریق 75 درصد کاهش داشته و نتیجه آن تا 5 ماه باقی می ماند.
بوتاکس می تواند در کاهش تعریق کف پا هم موثر باشد اما این روش نسبت به روش های دیگر درد بیشتری دارد.

مزایا تزریق بوتاکس زیر بغل

هزینه تزریق بوتاکس زیر بغل : 

هزینه تزریق بوتاکس زیر بغل به تعداد جلسات، نوع پزشک، تشخیص عوارضی که افراد به آن مبتلا هستند بستگی دارد مثلا اگر به یکی از عوارض مانند هایپرهیدروزس مبتلا باشید هزینه برای تزریق بیشتر می شود. هزینه محصولات شست و شو برای از بین بردن لکه های عرق از لباس، درمان های بدون نسخه مثل محصولات ضد قارچی، دئودورانت و آنتی پرسپیرانت؛ لباس های مخصوص، پد، حوله برای کنترل و جذب و پنهان کردن تعریق هزینه هایی هستند که برای هایپرهیدروزس استفاده می شود.

چه کسانی می توانند تزریق بوتاکس زیر بغل انجام بدهند ؟

افراد مناسب برای تزریق باید بالای 18 سال باشند، اختلال و ناهنجاری گفتاری و یا تنفسی نداشته باشند، این روش برای افرادی است که بیش از حد عرق می کنند و از این اتفاق رنج می برند، کسانی که می خواهند این کار را انجام دهند باید هیچگ گونه بیماری به خصوص بیماری پوستی نداشته باشند، از لحاظ روحی و روانی در سلامت کامل باشند.

مزایا تزریق بوتاکس زیر بغل

 • عدم ابتلا به وسواس
 • دست دادن راحت به افراد
 • عدم ابتلا به انزوا و گوشه گیری
 • بازشگت فرد به زندگی عادی بدون نگرانی
 • عدم شست و شوی دست ها برای جلوگیری از عرق کردن بیش از اندازه

هر جلسه برای تزریق بوتاکس زیر بغل چقدر زمان می برد ؟

این زمان بستگی به نیاز، تمایلات و شرایط و عارضه شما دارد. در صورت داشتن این عارضه ها زمان مورد نیاز برای این جلسه معمولا بیشتر از نیم ساعت نخواهد بود اما در صورت ابتلا به عرضه های دیگر زمان جلسه ها به یک الی یک ساعت و نیم افزایش خواهد یافت.

هر جلسه برای تزریق بوتاکس زیر بغل چقدر زمان می برد ؟

 

ترکیبات و تاثیرات ماده تزریقی در بوتاکس چگونه است ؟

بوتاکس ماده ای از سم باکتری کلاستریدیوم بوتولونیم است که نوعی سم تاثیرگذار بر عصب بدن است. در تزریق بوتاکس صورت این ماده باعث فلج شدن عضله های صورت و از بین بردن چین و چروک های صورت می شود. در تزریق بوتاکس زیر بغل یا دست و پا این امر برای غدد تعرقی بدن در نواحی تزریق اتفاق می افتد اما در تزریق بوتاکس زیر بغل یا دست و پا این ماده باعث فلج شدن غدد ترشح عرق می شود که از تعریق بیش از اندازه جلوگیری می کند و باعث درمان تعریق زیاد شده است.

کلام آخر

قبل از انجام تزریق بوتاکس زیر بغل درباره آن اطلاعات کسب کنید و بدون آگاهی دست به انجام این کار نزنید. ممنون که تا ادامه مقاله عوارض بوتاکس زیر بغل همراه ما بودید. پیشنهادات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

اینستاگرام آوینا

جدیدترین نمونه کارها

ساعت کاری کلینیک

شنبه تا پنجشنبه - 8:00 - 20:00

ایران تهران ونک

گاندی جنوبی، خیابان 21 ، پلاک23