تزریق چربی به باسن

ما در این مقاله سعی داریم شما را با تزریق چربی به باسن آشنا کنیم. تزریق چربی به باسن باعث خوش فرم و توپر کردن باسن می شود و باعث از بین رفتن افتادگی و لیفت باسن می شود که به دلیل بیشتر شدن سن این اتفاق می افتد. بیشتر افراد دوست دارند اندام زیبایی داشته باشند و به دنبال راهی برای زیباتر شدن اندام خود هستند که یکی از این راه ها تزریق چربی به باسن است. در ادامه برای آشنا شدن با تزریق چربی به باسن با ما همراه باشید.

تزریق چربی به باسن چیست ؟

بالا بردن باسن یا تزریق چربی یکی از روش ها برای تغییر اندازه و شکل باسن است که بدون انجام پروتز صورت می گیرد. برای این جراحی چربی های اضافه در بدن مثل چربی شکم و پهلو یا ران را خارج می کنند و به باسن تزریق می کنند. اگر این جراحی توسط یک پزشک متخصص صورت بگیرد چربی های اضافه به طور یکنواخت از بدن خارج می شود و به باسن تزریق می شو تا برای سال های زیادی ماندگار باشد. تزریق به باسن یک روش درمانی آرایشی است که به افراد کمک زیادی می کند تا فرم و اندازه باسن را بهتر کند.

در هنگام این درمان می توان مواد را به ناحیه متفاوت باسن تزریق کرد. ماده ای که به باسن تزریق می شود باعث بیشتر شدن حجم و قوس مناسب در ناحیه باسن می شود. این روش یکی از بیشترین خدمات زیبایی است که در ایران این روش بسیار پرطرفدار است. فیلر یک ماده پر کننده است که در ناحیه صورت و برای از بین رفتن چین و چروک، از بین رفتن گودش زیر چشم و پر حجم کردن لب و گونه استفاده می شود. بعضی از انواع فیلر برای پر کردن باسن و پر حجم تر کردن یا فرم دهی تزریق می شود.

تزریق چربی به باسن چیست ؟

تزریق چربی به باسن چگونه صورت می گیرد ؟

برای بزرگ کردن باسن به روش تزریق چربی باید 3 مرحله انجام شود. برداشتن چربی از قسمت های متفاوت بدن مثل برداشتن چربی شکم، پهلو و ران؛ صاف کردن چربی و خالص کردن آن برای آماده سازی انتقال؛ انجام جراحی و منقل کردن چربی در بعضی از نقاط خاص باسن. برای منتقل کردن چربی 3 تا 5 برش کوچک روی باسن زده می شود که بعد از جراحی نمی توان آن را مشاهده کرد و دیده نمی شود. برای انجام دادن این جراحی باید بیهوشی صورت بگیرد که به شرایط افراد بستگی دارد. بعضی از افراد امکان دارد مقدار زیادی چربی به باسن تزریق کنند که با انجام دادن این کار احتمال دارد در صورت جذب چربی سایز باسن کوچک شود، کمتر می شود.

دلیل کم شدن حجم باسن

بعضی از دلایل هستند که باعث کم شدن حجم باسن می شود که باید علت این موضوع را یافت و مشخص شود که آیا افراد برای این جراحی مناسب هستند یا خیر. تغییرات هورمونی در دوران بارداری یا شیردهی، کم شدن وزن زیاد، تصادف و یا آتش سوزی، بیشتر شدن سن و پیری، مسائل ژنتیکی و مادرزادی از دلایل کم شدن حجم باسن است.

چه افرادی برای تزریق چربی به باسن مناسب هستند ؟

افرادی که به مواد ژل حساسیت ندارند و دلیل طبیعی و دلایل ژنتیکی باعث کم حجم شدن باسن می شود می توانند تزریق ژل برای فرم دهی و پر حجم کردن باسن استفاده می شود. یکی دیگر از روش های تزریق به باسن تزریق چربی است. در تزریق چربی افراد باید در ناحیه پهلو چربی اضافه داشته باشند. افرادی که نمی توانند از روش تزریق چربی استفاده کنند می توانند از تزریق ژل برای فرم دهی به اندام خود استفاده کنند. افرادی که باردار یا شیرده هستند باید برای انجام این کار از پزشک مشورت بگیرند.

مدت زمان ماندگاری تزریق چربی به باسن :

این روش ماندگاری زیادی دارد و در این روش سلول های چربی استفاده شده به مکان قبلی خود بر نمی گردند و برای مدت زیادی زنده باقی می ماند. اگر بعد از انجام این جراحی وزن شما تغییرات زیادی داشته باشد امکان دارد نتیجه مناسبی از این جراحی نگیرید. ماندگاری این جراحی به سبک زندگی هر فرد؛ ویژگی‌های بدنی آن و دیگر عوامل محیطی؛ ناحیه استخراج چربی، نوع چربی؛ انجام مراقبت های بعد از تزریق؛ روش و ناحیه دقیق تزریق بستگی دارد. ماندگاری روش تزریق چربی در همه افراد متفاوت است.

نتیجه جراحی تزریق چربی می تواند سال های زیادی ماندگار باشد و اگر به درستی انجام شود و مراقبت های بعد از جراحی به طور صحیح انجام شود این جراحی می تواند نتیجه و ماندگاری بادوامی داشته باشد. رعایت کردن مراقبت های بعد از جراحی در 6 ماه در کنار تغیر سبک زندگی و بعضی از عادت های روزمره در ماندگاری بالای روش لیفت باسن تاثیر گذار است.

تزریق چربی به باسن بهتر است یا پروتز باسن ؟

تزریق چربی به خاطر این که از چربی بدن خود افراد برداشته می شود و نیازی به پروتز ندارد عوارض کمتری دارد. اگر افراد بیش از اندازه لاغر باشند و چربی اضافه ای برای تزریق نداشته باشند می توانند از پروتز باسن استفاده کنند اما باید توجه داشته باشند که این روش می تواند عوارض زیادی داشته باشد.

خطرات و عوارض تزریق چربی به باسن :

تزریق چربی مانند روش های دیگر می تواند خطرات و عوارضی داشته باشد که این عوارض موقتی هستند و بعد از مدتی از بین می روند. در ادامه با عوارض تزریق چربی به باسن آشنا می شوید :

 • بعد از تزریق چربی امکان دارد بخش هایی که از آن چربی برداشته شده است دچار کبودی شود.
 • تا 3 هفته بعد از تزریق، باسن دچار تورم می شود که میزان تورم هم به ناحیه تزریق چربی بستگی دارد.
 • بعد از تزریق امکان دارد سلولیت و یا حتی ترک خوردگی در ناحیه پوست باسن ایجاد شود.
 • امکان دارد بعد از تزریق چربی کمی عفونت و خون ریزی به وجود بیاید.
 • امکان دارد بعد از جراحی، نامتقارن بودن باسن ها در اثر حرفه ای نبودن پزشک اتفاق بیفتد.
 • 30 درصد افرادی که این روش را انجام می دهند چربی بدن آن ها کاملا جذب می شود. اما 3 ماه بعد می توانند نتیجه نهایی را مشاهده کنند.
 • بعد از برداشت بافت چربی امکان دارد افراد دچار نکروز چربی شود یعنی بافت چربی عمیق در پوست به طور کامل از بین برود.

برای آشنا شدن با تزریق چربی به گونه به مقاله مربوطه مراجعه فرمایید.

آیا تزریق چربی یک روش ایمن است ؟

این جراحی مانند جراحی های دیگر می تواند عوارضی داشته باشد مخصوصا اگر توسط یک پزشک بی تجربه انجام شده باشد این عوارض می تواند بیشتر هم شود. عوارض این جراحی نسبت به جراحی های دیگر کمتر است. یکی از بیشترین عوارض ان کبودی، نداشتن تقارن، درد، عفونت و تورم است در ناحیه درمانی است. این روش نسبت به پروتز باسن عوارض کمتری دارد.

دلیل کم شدن حجم باسن

مقدار موارد تزریق شده به باسن :

میزان تزریق چربی به خود افراد بستگی دارد. هر چقدر ژل زیادی تزریق شود باسن شما پرحجم تر می شود. اما باید در مقدار تزریق از پزشک مشورت گرفت زیرا تزریق بیش از اندازه فیلر و ژل امکان دارد باعث عفونت شود. در هر جلسه درمان 40 سی سی از زل تزریق می شود.

چگونه می توان از نامتقارن شدن چربی بعد از تزریق جلوگیری کرد ؟

بدن افراد در بیشتر موارد تقارن ندارد اما افرادی که می خواهند این جراحی را انجام دهند می خواهند برای انجام تزریق چربی تقارن وجود داشته باشد و هیچ تفاوت حجمی در باسن راست و چپ وجود نداشته باشد. اصلی ترین عامل برای عدم تقارن در تزریق نا آگاهی و غیر متخصص بودن پزشک است. یکی از عواملی که باعث به وجود آمدن این مشکل می شود توجه نکردن به مراقبت های بعد از تزریق چربی است. باید چربی تزریق شده را حفظ کرد و با مراقبت تا 1 ماه بعد از تزریق و انتخاب درست پزشک نتیجه مناسبی از این جراحی کسب کرد.

آبا ترک خوردن پوست بعد از تزریق چربی طبیعی است ؟

پوست انسان خاصیت ارتجاعی خاصی دارد. این ویژگی در افراد مختلف به میزان کلاژن پوست و نوع پوست آن ها بستگی دارد. بعضی از افراد در بخس های متفاوت بدن دچار کشیدگی یا ترک می شوند. این ترک ها به خاطر  کشیدگی پوست و ناتوانی در کشش ایجاد به وجود می آید. این ترک ها در اثر بیشتر شدن وزن اتفاق می افتد. ترک پوست بعد از تزریق چربی طبیعی است زیرا پوست به خاطر بیشتر شدن کشیدگی دچار ترک می شود. استفاده کردن از روغن و کرم های مخصوص برای کم شدن این ترک مناسب است.

مراقبت های قبل از تزریق چربی به باسن

برای این که نتیجه مناسبی از این جراحی بگیرید باید مراقبت هایی را انجام دهید. در ادامه با مراقبت های قبل از تزریق چربی به باسن آشنا می شوید :

 • تا 2  ماه بعد از جراحی از دخانیات و مشروبات الکلی استفاده نکنید.
 • از گن مخصوص شکم و باسن برای 6 هفته استفاده شود.
 • سعی کنید لباس گشاد و آزاد بپوشید تا به ناحیه های تحت عمل فشار وارد نشود.
 • باید برای 2  هفته به پهلو و دمر بخوابید و نباید روی باسن بنشینید.
 • سعی کنید بیشتر استراحت کنید و از انجام کارهای سنگین مانند راه رفتن، دویدن و جا به جایی اجسام سنگین پرهیز کنید.
 • برای کنترل و کم کردن درد می توانید از داروهای مسکن مانند بروفن یا ژلوفن که توسط پزشک متخصص تجویز شده است استفاده کنید.
 • سعی کنید در روز از 8 تا 10 لیوان آب در روز استفاده کنید.
 •  از آنتی بیوتیک هایی که برای جلوگیری از عفونت تجویز می شود به طور منظم استفاده کنید.
 • تا 1  هفته بعد از جراحی از کمپرس یخ برای ناحیه های تزریق استفاده کنید.
 • تا 1 هفته بعد از جراحی استحمام نکنید و با دستمال نم دار ناحیه بخیه ها و تزریق را تمیز کنید.
 • سعی کنید تا 1 هفته از نمک کمت استفاده کنید.
 • 3 تا 5 روز بعد از جراحی برای معاینه دوباره به پزشک مراجعه کنید.
 • امکان دارد در روزهای اول بین دو سمت باسن مقداری ناهماهنگی دیده شود که با گذشت زمان از بین می ورد.

مراقبت های بعد از تزریق چربی به باسن :

برای این که از عوارض و خطرات جراحی کم کنید و به نتیجه مناسبی برسید باید مراقبت هایی را انجام دهید. در ادامه با مراقبت های بعد از تزریق ژل به باسن آشنا می شوید :

 • در دوران نقاهت و چند روز بعد از آن از نشستن برای بیشتر از 1 ساعت خودداری کنید. در این دوران هنگام نشستن سعی کنید زیر باسن خود کوسن یا بالش نرم بگذارید.
 • ناحیه تزریق را به آرامی ماساژ دهید زیرا این کار به غیر از جلوگیری از خون مردگی یا به وجود آمدن ندول باعث پخش شدن یکنواخت ژل در باسن می شود. اگر بعد از تزریق درد داشتید ماساژ دادن درد شما را کمتر می کند.
 • بعد از تزریق ژل از رژیم غذایی با کربوهیدرات بالا استفاده کنید. مانند موادی که بیشترین میزان کربوهیدرات را دارند می توان به جو دوسر، پرتقال، نخود، لوبیا و سیب زمینی اشاره کرد.
 • پوشیدن شلوار تنگ باعث به هم خوردن فرم باسن و متمرکز شدن ژل در یک ناحیه می شود.
 • سعی کنید تا 1 ماه بعد از تزریق از ورزش کردن پرهیز کنید .

تزریق چربی به باسن چه مزایایی دارد ؟

شکل و تناسب باسن افراد از طریق ژنتیک مشخص می شود چه از نظر ساختار اسکلتی و چه نحوه ذخیره شدن چربی. رژیم غذایی سالم و ورزش می‌تواند برای رسیدن به وزن سالم و تقویت ماهیچه‌ها تاثیر گذار باشد اما بیشتر افراد سبک زندگی ناسالمی دارند و از فرم باسن خود ناراضی هستند. این جراحی یکی از روش هایی است که می تواند در اثرات ژنتیک تاثیر گذار باشد و باسن شما را به شکل دلخواه شما در بیاورد. تزریق چربی به باسن مانند روش های دیگر مزایایی دارد که در ادامه به آن ها می پردازیم :

 • بهتر شدن تعادل بخش بالایی و پایینی بدن
 • شکل دهی به مسیرهای منحنی قسمت پایینی بدن
 • کم بودن خطر ابتلا به عفونت
 • بیشتر شدن جذابیت هنگام پوشیدن انواع لباس
 • نیاز نداشتن به بستری شدن بعد از انجام جراحی
 • از بین رفتن افتادگی باسن با مرور سن
 • مدت زمان بهبودی کمتر نسبت به روش پروتز
 • خلاص شدن از چربی‌های اضافه بدن
 • نتیجه طبیعی
 • کم شدن خطر پس زدن چربی توسط بدن

تزریق چربی به باسن چه مزایایی دارد ؟

کلام آخر

قبل از انجام تزریق چربی از افراد با تجربه و پزشکان متخصص کمک بگیرید و سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین پزشک را برای این جراحی انتخاب کنید تا نتیجه مناسبی از این جراحی بگیرید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *