لیفت صورت با نخ

ما در این مقاله سعی داریم شما را با لیفت صورت با نخ آشنا کنیم. امروزه روش های زیادی برای جوان سازی پوست وجود دارد که می تواند روند پیری پوست را کم تر کند که یکی از این روش ها لیفت صورت با نخ است. لیفت با نخ یکی از روش های پرطرفدار و تاثیر گذار برای بهتر شدن انحنای سطحی یا کانتور صورت است و می تواند چین و چروک های صورت را در سن بالا از بین ببرد.

لیفت صورت با نخ چیست ؟

در گذشته راه درمان افتادگی و شل شدن پوست، جراحی لیفت صورت بود که این جراحی بسیار سخت و دشوار بود و دوران نقاهت زیادی داشت. روش های جوان سازی زیادی هستند که قدمت های طولانی دارند اما نتیجه بیشتر آن ها قابل قیاس با نتیجه جراحی لیفت نبود. تنها راه از بین رفتن افتادگی پوست حذف پوست اضافی با تیغ جراحی بود.

جراحی لیفت می تواند نتایج فوق العاده ای داشته باشد اما خطرات و هزینه های زیادی را به همراه دارد. به همین خاطر بسیاری از کاندیداها علاقه ای به زیر تیغ رفتن ندارند و یا به خاطر وضعیت جسمی و روحی قادر به انجام این کار نیستند. به همین خاطر روش های مدرن تر و کم تهاجمی تر لیفت صورت ابداع شده است که یکی از آن ها لیفت با نخ است.

لیفت صورت با نخ یک روش جوان سازی است که از بخیه های موقت یا قابل جذب برای لیفت یا بالا بردن پوست استفاده می کند. بخیه های موقت زیر پوست عمل می کنند و می تواند تاثیراتی در پوست داشته باشد که در ادامه به آن می پردازیم :

لیفت و سفت کردن پوست :

در این روش نیازی به استفاده از تیغ جراحی نیست و هیچ گونه برشی روی پوست ایجاد نمی شود. جراح متخصص تغییراتی را در زیر پوست ایجاد می کند تا پوست صورت را بلند و سفت کند. جراح به جای بریدن پوست اضافی، از بخیه ها برای جمع آوری و سفت کردن آن ها استفاده می کند تا دیگر افتادگی سطح پوست دیده نشود. بدون دردسر جراحی لیفت صورت، پوستی جوان تر و زیباتر دارید.

تحریک کلاژن سازی :

نخ های زیر پوست کار می کنند، علاوه بر سفت شدن و حالت دادن به پوست، روند پیری پوست را کند کرده و با آن مبارزه می کنند. این بخیه ها فرایند ترمیم پوست را تحریک می کنند تا بدن بتواند مقادیر زیادی کلاژن در نزدیکی ناحیه تحت درمان بسازد. این اثر شگفت انگیز نقش مهمی در دستیابی به اهداف ما دارد. زیرا کلاژن یکی از عوامل اصلی جوانی و زیبایی پوست است.

کلاژن پروتئینی در عمق پوست ما است که کاربردهای زیادی در بدن دارد. این فیبرهای پروتئینی برای التیام زخم ها استفاده می شود و باعث می شود پوست ما شاداب، قوی به نظر برسد. با بیشتر شدن سن، بدن ما کلاژن کمتر تولید می کند و در نهایت تا سن 70 سالگی 80 درصد از ضخامت پوست ما را از دست می دهد.

کم شدن حجم و استحکام پوست یکی از دلایل اصلی افتادگی و چین و چروک است. با ضعیف شدن پوست، توانایی آن برای حفظ ساختارها و بافت های زیرین کم می شود. یعنی دیگر نمی تواند با اثرات جاذبه مقابله کند و نیروی جاذبه باعث افتادگی و شل شدن پوست می شود. تحریک تولید کلاژن در پوست، هنگامی که افتادگی پوست هنوز تشدید نشده و خاصیت ارتجاعی پوست در شرایط مناسبی قرار دارد، می تواند با بیشتر شدن ضخامت و مقاومت پوست، سرعت پیری و زیبایی را کم کند.

لیفت صورت با نخ یک روش جوان سازی مداوم و تدریجی است. افرادی که که لیفت نخ را برای تحریک تولید کلاژن انجام می دهند، متوجه بهتر شدن حجم و استحکام پوست خود می شوند. تا هنگامی که بخیه ها سر جای خود هستند، فرآیند ترمیم بدن به طور مداوم فعال است زیرا بدن می خواهد قسمت های بخیه شده را ترمیم کند و بخیه ها را خارج کند.

بدن ما طوری است که در برابر یک جسم خارجی واکنش نشان می دهد. نخ های استفاده شده در این روش ظریف هستند و افراد متوجه انجام کار ها در زیر پوست خود نمی شوند و ناراحتی در زیر پوست خود احساس نمی کنند. بیشتر افراد وجود نخ ها را در زیر پوست خود احساس نمی کنند.

لیفت صورت با نخ چیست ؟

انواع لیفت با نخ

در این روش جوان سازی پوست با استفاده از نخ های فلزی زیر پوست داربست درست می کنیم. ضخامت چنین رشته هایی حدود یک تار مو است. نخ ها می توانند از فلزات گران بها مانند پلاتینیوم، طلا یا فیبرهای سنتتیک مثل پلی‌استر یا کاپرون یا ترکیبی از پلی‌مرهای صناعی با مواد دیگر ساخته شوند. در ادامه با انواع لیفت با نخ آشنا می شوید :

نخ های جذبی :

این نخ ها بعد از مدتی جذب بدن می شوند و از مواد زیست سازگار ساخته می شوند. یعنی بافت های بدن انسان نسبت به آن واکنش نشان نمی دهند. سلول های پوست تقسیم می شوند و در نزدیکی داربست ساخته شده از این رشته ها قرار می گیرند. بعد از جذب نخ ها اثرات آن ماندگار و قابل مشاهده است.

نخ های غیر قابل جذب :

نخ های طلا یا فیبرهای سنتتیک خاص در این دسته قرار می گیرند. این بخیه ها تا پایان عمر زیر پوست باقی می مانند و برای درمان مشکلات جدی و حاد پوستی استفاده می شوند. ما از آن ها برای لیفت گردن بسیار قوی استفاده می کنیم.

نخ های ترکیبی :

این ها به گونه ای است که بخشی از مواد آن ها جذب پوست می شود و قسمتی از نخ به صورت قطعات کوچک زیر پوست باقی می ماند. بهترین رشته های شناخته شده، نخ های سیلهوئت اینستالیفت هستند.

ساختار این نخ ها به گونه ای است که جذب خود پوست می شود اما در امتداد آن ها قطعات مخروطی شکلی وجود دارد که جذب پوست نمی شوند و همیشه زیر پوست باقی می مانند. این مخروط ها بسیار کوچک هستند و از بیرون دیده نمی شوند. بعد از مدتی دیگر آن ها را زیر پوست خود احساس نمی کنید. مشکل آن ها این است که تکان دادن آن ها پس از جایگذاری دشوار است.

 

در ادامه برای آشنا شدن با لیفت شقیقه با نخ به سایت مربوطه مراجعه کنید.

 

آیا لیفت با نخ درد دارد ؟

امکان دارد در هنگام لیفت با نخ درد داشته باشید که غیر منتظره نیست. اما در طول جلسه درمان نخ هایی را زیر پوست شما قرار می دهیم و سپس ناحیه خاصی از پوست را برش می دهیم. البته با استفاده از مسکن و بی حس کننده می توانیم این درد را کمتر کنیم.

مزایای لیفت صورت با نخ

لیفت صورت با نخ دارای مزایا و معایبی است که در ادامه به آن می پردازیم :

نتیجه طبیعی :

مهمترین مزیت لیفت با نخ این است که نتیجه طبیعی و زیبایی دارد. برای مثال بعد از جراحی های لیفت صورت، پوست طوری می شود که انگار کشیده شده است. انحنای طبیعی صورت از بین می رود و حجم بعضی از بخش ها مثل گونه ها یا لب ها کم می شود. این مورد در لیفت با نخ صدق نمی کند و ویژگی های اصلی صورت حفظ می شود. نخ ها به آرامی مشکلات صورت را حل می کنند و پوست را زیبا می کنند. آن ها این کار را بدون تغییر شکل یا ویژگی های صورت انجام می دهند.

ایمنی بالا :

لیفت با نخ را می توان روی ابروها یا پلک ها به کار برد، به عنوان مثال برای از بین رفتن افتادگی پلک. بر خلاف روش های دیگر لیفت صورت که در بسیاری از نقاط صورت قابل انجام نیست، لیفت با نخ را می توان در حساس ترین نقاط صورت استفاده کرد. اگر لیفت صورت با نخ در کلینیک های معتبر و قابل اطمینان انجام شود هیچ عوارض و خطراتی ندارد.

ریکاوری سریع :

دوره نقاهت حداکثر 5 روز طول می کشد. برخلاف جراحی لیفت صورت، در این مدت نیاز به مراقبت خاصی ندارید و می توانید به کارهای روزمره خود بپردازید. اما سعی کنید در روز های اول از ورزش های شدید و رفتن به سرکار خودداری کنید.

باقی نماندن اثر درمان :

در طی 5 تا 7 روز بهبودی، تمام علائم لیفت با نخ از بین می‌رود. نخ ها در زیر لایه های عمیق پوست قرار گرفتند، با چشم غیر مسلح دیده نمی شوند. سوراخ هایی که برای وارد کردن نخ ایجاد می کنیم کوچک هستند و به هیچ وجه دیده نمی شوند.

هزینه مناسب :

لیفت با نخ بسیار ارزان تر از جراحی لیفت است. جراحی لیفت صورت نیاز به بیهوشی عمومی، اتاق عمل بیمارستان، تیم جراحی کامل و شرایط بستری دارد. مشکلاتی که در لیفت با نخ وجود ندارد و باعث تفاوت قیمت قابل توجهی بین دو روش می شود.

مزایای لیفت صورت با نخ

نتیجه و ماندگاری لیفت صورت با نخ چقدر است ؟

لیفت با نخ در مقایسه با جراحی های تهاجمی تر، طول عمر بسیار کمتری دارد. جراحی لیفت صورت امکان دارد 5 یا 10 سال طول بکشد. لیفت صورت با نخ های جذبی 1 یا 2 سال طول می کشد و پس از آن لیفت صورت باید برای حفظ نتایج تکرار شود.

اساس لیفت با نخ، تحریک تولید کلاژن است. در این روش از نخ های جذبی یا نیمه جذبی استفاده می شود زیرا نخ های دائمی عوارض زیادی دارند و در موارد بسیار خاص مورد استفاده قرار می گیرند. نخ های جذبی و نیمه جذبی حداکثر در یک ماه جذب پوست می شوند. بافت پوست فیبرهای جذب شده را با فیبرهای کلاژن جایگزین می کند. پروتئین های کلاژن اجزای ساختاری پوست هستند که باعث به وجود آمدن سفتی و استحکام در پوست می شوند.

کلاژن های موجود در پوست در حال تخریب و ساخته شدن هستند. به همین خاطر دوام دائمی ندارند. در روش های متفاوت جوان سازی غیرتهاجمی مثل لیفت با نخ، هایفوتراپی و اندولیفت، تولید کلاژن پوست را تحریک می شود. کلاژن های جدیدی که ساخته می شوند به پوست حجم می دهند، خطوط صورت را اصلاح می کنند و شما را 10 سال جوان تر نشان می دهند. کلاژن های جدید می توانند تا 2 سال پایدار باشند و در این مدت به تدریج تخریب شوند.

هنگامی که کلاژن ها از بین می روند، اثرات لیفت با نخ یا سایر روش های لیفت صورت با حداقل تهاجم از بین می روند. این اتفاق نگران کننده نیست و برای طولانی شدن اثرات می توانید درمان مشابه را انجام دهید.

سن مناسب برای لیفت صورت با نخ

تداوم روش های کم تهاجمی تا حد زیادی به وضعیت شما بستگی دارد. مدت درمان برای افرادی که پیری شدید یا افتادگی حاد پوست دارند بسیار کوتاه است. در مورد این افراد پیش بینی می شود 60 درصد اثرات درمانی ظرف 4 ماه از بین برود.

قبل از انجام هر درمانی باید شرایط و عوامل شخصی خود مثل فعالیت های روزمره، شغل و سبک زندگی را در نظر بگیریم و ببینیم آیا این روش برای شما مناسب است یا خیر. سن یک عامل موثر است. روش های لیفت صورت با حداقل تهاجمی برای افراد جوانی که پوستشان ظرفیت تولید کلاژن بالایی دارد توصیه می شود. برای افراد بالای 50 یا 60 سال، جراحی لیفت صورت امکان دارد مناسب تر باشد.

آیا نخ های لیفت قابل جذب هستند ؟

بعضی از افراد امکان دارد نگران این موضوع باشند که نخ های لیفت زیر پوست آن ها باقی بماند، آن ها تشکیل فیبرهای فیبری جدید را تسهیل می کنند که کلاژن را می سازند و تحریک می کنند و طی چند ماه توسط یک فرآیند طبیعی به نام هیدرولیز حل می شوند. استفاده از این نخ های جذبی به شما این امکان را می دهد که دیگر در هنگام کشیدن بخیه ها احساس درد نکنید.

فرآیند متلاشی شدن و هیدرولیز نخ در پوست روشی بدون درد و ساده است. پس از حل شدن بخیه ها، کلاژن و بافت فیبری جدید از قبل در ناحیه تحت درمان ایجاد می شود که بازسازی شده و اثر خود را در ناحیه درمان لیفت شده نشان می دهد و جوانی را به ناحیه مورد نظر باز می گرداند.

سن مناسب برای لیفت صورت با نخ

کلام آخر

قبل از انجام لیفت صورت با نخ از افراد با تجربه کمک بگیرید و سعی کنید با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. دستورات و مراقبت های لازم را به خوبی انجام دهید تا نتیجه مناسبی از این روش بگیرید. سعی کنید در انتخاب پزشک و کلینیک دقت زیادی داشته باشید تا دچار عوارض و خطرات نشوید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.