لیفت ابرو با نخ

یکی از سوال هایی که برای افراد پیش می آید این است که لیفت ابرو با نخ چگونه انجام می شود و مناسب چه افرادی است؟ در این مقاله قصد داریم در مورد تمامی عوارض و مزایا و چگونگی انجام لیفت ابرو با نخ توضیح بدهیم.

لیفت ابرو با نخ چگونه انجام می شود؟

برای انجام جراحی لیفت ابرو با نخ از بیهوشی عمومی و یا بیهوشی موضعی استفاده می شود. برای بالا کشیدن ابرو، با توجه به شرایط و هدف فرد مراجعه کننده، یکی از روش های لیفت ابرو با نخ انجام می شود. این روش عبارت اند از:

 • لیفت ابرو با معلق: در این روش از یک سری نخ هایی استفاده می شود که با استفاده از بی حسی موضعی وارد پوست می شود و مدت ماندگاری آن حدود یک الا دو سال است.
 • لیفت ابرو با نخ ثابت: این روش اصولا ماندگاری بسیار بالایی دارد. پوست اضافی قسمت پیشانی نیز برداشته می شود. میزان کبودی در این روش بسیار بیشتر از روش های دیگر است، اما نتیجه ی این روش بسیار مطمئن تر از روش های دیگر است. همچنین مدت زمان انجام  این جراحی، به روشی که برای لیفت ابرو با نخ مورد استفاده قرار می گیرد و همچنین اینکه جراحی دیگری همراه با این جراحی انجام شود یا خیر.

لیفت ابرو با نخ چگونه انجام می شود؟

ریکاوری بعد از بالا کشیدن ابرو

برای گرفتن نتیجه ای مطلوب از لیفت ابرو با نخ، باید به یک سری از نکات توجه داشته باشید. این نکات شامل:

 • برای کاهش دادن کبودی و تورم باید به صورت منظم و مداوم از کمپرس های یخ استفاده کنید.
 • نخ های بخیه توسط پزشک، حدود یک هفته تا ده روز بعد از انجام جراحی برداشته می شود.
 • بعد از انجام جراحی معمولا دردی در قسمت پیشانی احساس می کنید. به وجود آمدن کبدی و تورم تا ده روز بعد از انجام این جراحی کاملا طبیعی است. این عوارض اصولا بعد از دو هفته به طور کامل بهبود پیدا می کند. در صورتی که این کبودی و تورم بیشتر از دو هفته بهبود نیافت، حتما باید با پزشک خود در میان بگذارید.
 • همچنین اینکه چه زمانی می توانید به فعالیت های روزانه ی خود باز گردید، به نظر پزشک شما بستگی دارد. البته اگر فقط لیفت ابرو با نخ را انجام داده باشید، بسیار سریع تر بهبود پیدا می کند تا زمانی که لیفت ابرو با نخ را همراه با یک جراحی دیگر همزمان انجام بدهید. در روز اول و دوم می توانید پیاده روی کنید و با فشار ملایم دوش بگیرید. یک الی دو هفته بعد از جراحی می توانید از به فعالیت های روزانه ی خود باز گردید و دارو هایی که پزشک تجویز کرده را استفاده کنید. دو الی چهار هفته بعد از جراحی می توانید به فعالیت های ورزشی خود برسید.

مزایای لیفت ابرو با نخ

لیفت ابرو با نخ برای جوان سازی یک راه کاملا بی خطر است. لیفت ابرو با نخ به این دلیل بر جراحی های دیگر برتری دارد که بعد از جراحی نیازی به استراحت و مراقبت های معمول نیست. کسانی که این جراحی را انجام داده اند بعد از جراحی به راحتی می توانند رانندگی کند.

از مزایای لیفت ابرو می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • عدم وجود زخم روی پوست
 • ماندگاری اثر درمان به مدت چندین سال
 • کم خطر نسبت به سایر روش‌های بالا کشیدن ابرو
 • عدم نیاز به رعایت موارد خاص قبل از انجام جراحی
 • عدم نیاز به مراقبت‌های ویژه بعد از انجام جراحی
 • لیفت با نخ در مقایسه با جراحی لیفت هزینه‌ ی بسیار کمتری دارد. جراحی لیفت نیاز به بی‌هوشی عمومی، اتاق عمل بیمارستانی، تیم کامل جراحی و شرایط بستری دارد. دردسرهایی که در لیفت با نخ وجود ندارند و باعث تفاوت قیمت چشم گیر این دو روش می شود.
 • قابل مشاهده بودن اثر درمان بلافاصله بعد از انجام جراحی
 • قابلیت انجام مجدد جراحی بدون عوارض خاص
 • مهم‌ترین مزیت لیفت با نخ این است که نتایج بسیار طبیعی و زیبایی دارد. در مورد لیفت با نخ اینطور نیست و ویژگی‌های اصلی صورت و ابروها حفظ می‌شود. نخ‌ها با ظرافت مشکلات افتادگی ابرو را برطرف می کنند و جلوه‌ی ابرو ها را زیبایی می بخشند.
 • از لیفت با نخ می توانیم در نواحی ابرو یا پلک‌ ها نیز استفاده کنیم و مثلاً پلک های افتاده را لیفت کنیم. برخلاف سایر روش‌های لیفتینگ که در بسیاری از نقاط صورت نمی توانند اجرا بشوند، لیفت با نخ را می توانیم در حساس‌ ترین نواحی هم استفاده کنیم.
 • دوره‌ی نقاهت یا ریکاوری حداکثر ۵ روز زمان می برد. برخلاف جراحی لیفت، در این مدت نیاز به مراقبت‌ های ویژه‌ای ندارید و می توانید به کارهای روزمره خود مشغول شوید. اما رفتن به سرکار، رویدادهای اجتماعی یا ورزش را توصیه نمی شود.
 • در مدت پنج تا هفت روز که دوره‌ی نقاهت را طی می کنید، تقریباً تمام نشانه‌ های انجام لیفت با نخ ناپدید می شوند. نکته ‌ی دیگر این است که نخ‌ها در زیر لایه‌های عمقی پوست قرار می گیرند، پس با چشم غیرمسلح دیده نمی‌شوند. سوراخ‌هایی که برای وارد کردن نخ ایجاد می شود، کوچک هستند و اصلاً دیده نخواهند شد.

عوارض لیفت ابرو با نخ

یکی از نکته های مهم این است که در این جراحی نمی توان عوارض احتمالی را در نظر گرفت. حتی اگر لیفت ابرو توسط یک پزشک ماهر انجام نشود هم احتمال هرگونه و عوارض لیفت ابرو با نخ بسیار کم است. البته انتخاب یک جراح بسیار ماهر برای انجام این جراحی بسیار مهم است. به دلیل اینکه یک جراح بسیار ماهر با تمامی اجزای صورت آشنایت کامل را دارد و همین باعث کاهش خطرات این جراحی می شود.

مزایای لیفت ابرو با نخ

بعد از انجام لیفت ابرو با نخ باید چه توقعاتی داشته باشیم؟

پس از کشیدن ابروها با نخ ممکن است پوست شما کمی جمع شود که این حالت  بعد از چند روز از بین می رود. به طور کلی ریکاوری بعد از این نوع لیفت با نخ بسیار سریع اتفاق می افتد و به گفته‌ پزشکان مانند تزریق فیلر است. احتمال کبودی های بسیار کم و یا ورم های خفیف در هفته‌ ی اول کاملا طبیعی است. برای کم تر کردن ورم و یا کبودی باید از دست زدن به ابروهای خود خودداری کنید. حتی بهتر است به دلیل شرایط به وجود آمده از تکان دادن بیشتر عضلات صورت هم جلوگیری کنید تا کم ترین فشار به ابرو های شما وارد شود.

هزینه لیفت ابرو با نخ

هزینه لیفت ابرو با نخ به عوامل مختلفی مانند روش انجام جراحی، پزشکی که برای انجام این جراحی انتخاب می شود، تجهیزات اتاق عمل، بیمارستان یا کلینیکی که این عمل در آن انجام می‌شود و … بستگی دارد. بنابراین، برای مطلع شدن از اطلاعات دقیق در مورد اینکه هزینه لیفت ابرو با نخ برای مورد شما چقدر است، حتما در جلسه مشاوره پزشکی از جراح خود سؤال کنید. با توجه به این که این جراحی اصولا  به عنوان یک جراحی زیبایی شناخته می‌شود و نه درمانی، بیمه هزینه‌های این جراحی را پرداخت نمی‌ کند. با این وجود برای دریافت اطلاعات دقیق در این مورد باید با شرکت بیمه‌ خود صحبت کنید.

انواع لیفت با نخ

در این روش جوان سازی پوست با استفاده از نخ‌های فلزی داربستی را در زیر پوست ساخته می شود. ضخامت این نخ‌ها در حد یک تار مو است. نخ‌ها ممکن است از فلزات گران قیمت مثل پلاتینیوم، طلا یا فیبرهای سنتتیک مثل پلی‌استر یا کاپرون یا ترکیبی از پلیمرهای صناعی با سایر مواد باشد.

لیفت با نخ را با استفاده از ۳ نوع نخ انجام می شود:

 • نخ‌های جذبی: این نخ‌ها بعد از مدتی جذب بدن می شوند و از موادی زیست سازگار ساخته شده‌ اند. یعنی بافت‌های بدن انسان به آن‌ها واکنش نشان نمی دهد. سلول‌های پوست در مجاورت داربست تشکیل شده از این نخ‌ها تقسیم و مستقر می شوند. برای همین حتی بعد از جذب نخ ها اثرات آن ماندگار و قابل مشاهده است.
 • نخ‌های غیرقابل جذب: نخ‌های ساخته شده از طلا یا برخی فیبرهای سنتتیک در این دسته قرار می‌گیرند. این نخ‌ها تا آخر عمر در زیر پوست می‌مانند و بیشتر برای درمان مشکلات جدی و حاد پوست استفاده می شوند. مثلاً برای لیفت خیلی قوی گردن از این‌ها استفاده می کنیم.
 • نخ‌های ترکیبی: این‌ها به این صورت هستند که بخشی از مواد آن‌ها جذب پوست می‌شود و بخشی از نخ به شکل تکه‌های ریز ریز در زیر پوست باقی می‌ماند. معروف‌ترین نخ‌های لیفت ابرو، نخ‌های سیلهوئت، اینستالیفت  هستند. ساختار این نخ‌ها به این شکل است که خودشان جذب پوست می شود ولی در طول آن تکه های مخروطی قرار دارد که این‌ها جذب پوست نمی شوند همیشه در زیر پوست باقی . البته این مخروط‌ ها بسیار کوچک ‌اند و از بیرون دیده نمی شوند. کمی هم که بگذرد، دیگر زیر پوست احساس نمی شود. منتها مشکلی که دارند این است که بعد از جای گذاری، به سختی می‌توان تکان ‌شان دارد.

معایب لیفت ابرو با نخ

در بخش مزایا گفته شد که  نتایج لیفت با نخ طبیعی هستند. واقعیت این است که این مزیت برای برخی از مراجعین ما عیب محسوب می شود. طبیعی بودن نتایج لیفت بیشتر به خاطر این است که در این روش نمی توانیم تغییرات زیادی در پوست ایجاد کنیم.

در جراحی لیفت در لیگامان‌ ها، عضلات و بافت‌های زیر جلدی تغییرات عمده ایجاد می‌شود. این کارها را نمی‌توانیم در لیفت با نخ انجام دهیم. در این روش صرفاً می‌توانیم با حفظ ساختار اصلی پوست، تغییراتی در انحنای سطحی صورت ایجاد کنیم. برای همین این روش جوان سازی را بیشتر به مراجعین جوان ‌تر (بین ۲۰ تا ۵۰ سال) توصیه می کنیم.

معایب لیفت ابرو با نخ

آیا لیفت با نخ درد دارد؟

در حین انجام لیفت با نخ ممکن است کمی درد داشته باشید که البته دور از انتظار نیست. به هر حال در طی جلسه درمانی نخ‌ هایی را در زیر پوست‌ شما کار گذاشته می شود و سپس برخی نواحی پوست را می کشیم. البته با استفاده از مسکن‌ ها و دارو های بی‌حسی می توانیم این درد را به حداقل برسانیم.

نتایج و ماندگاری لیفت با نخ چقدر است ؟

واقعیت این است که لیفت با نخ در مقایسه با جراحی‌های تهاجمی ‌تر، ماندگاری بسیار کمتری دارد. جراحی لیفت ممکن است پنج یا ده سال ماندگاری داشته باشد. در سوی دیگر، لیفت با نخ‌های جذبی معمولا یک تا دو سال ماندگاری دارند و بعد از این مدت باید دوباره‌ لیفت را انجام بدهیم تا نتایج حفظ شوند.

اساس لیفت با نخ بر تحریک کلاژن‌ سازی استوار است. باید توجه داشت که در این روش از نخ‌های جذبی یا نیمه جذبی استفاده می‌کنیم چون نخ‌های دائمی عوارض زیادی دارند و در موارد خیلی خاص استفاده می‌شوند. نخ‌های جذبی و نیمه جذبی ظرف حداکثر یک ماه جذب پوست می‌شوند. بافت پوست نخ‌های جذب شده را با رشته‌های کلاژن جایگزین می‌کند. پروتئین‌های کلاژن اجزای ساختاری پوست هستند که قوام و سفتی پوست را ایجاد می‌کنند.

کلاژن‌های پوست دائماً در حال تخریب و ساخته شدن هستند. برای همین ماندگاری دائمی ندارند. در روش‌های مختلف جوان سازی غیرتهاجمی مثل لیفت با نخ، هایفوتراپی و اندولیفت، کلاژن سازی پوست را تحریک می‌کنیم. کلاژن‌های جدیدی که ساخته می‌شوند، به پوست حجم می‌دهند، کانتور صورت را اصلاح می‌کنند و کاری می‌کنند که ۱۰ سال جوان‌تر شوید. کلاژن‌های جدید می‌توانند تا حداکثر ۲ سال پایداری داشته باشند و در این مدت اندک اندک تخریب می‌شوند.

بعد از این که کلاژن‌ها تخریب شوند، اثرات لیفت با نخ یا سایر روش‌های لیفتینگ کم‌ تهاجمی ناپدید می شوند. البته جای نگرانی نیست و می توانید دوباره برای تمدید اثرات همان درمان یا درمان مشابه را دریافت کنید.

انتخاب بین لیفت با نخ، اندولیفت و هایفوتراپی

سه روشی که نام برده شد، روش‌های نوین لیفتینگ پوست هستند. این سه روش بدون جراحی یا اصولا کم ‌تهاجمی هستند. عوارض و خطرات کمی دارند و  به اندازه‌ی جراحی موثر باشند. پزشکان هم سعی می‌ کنند تا حد ممکن از روش‌های تهاجمی دوری کنند. هزینه‌های بالا، بار درمانی سنگین، عوارض و خطرات زیاد روش‌های تهاجمی باعث شده‌اند که محبوبیت‌ آن ها در بین پزشکان و بیماران به شدت کاهش پیدا کند.

کلام آخر

با سپاس از شما همراهان گرامی که ما را تا انتهای این مقاله همراهی کردید. امیدواریم که این مقاله برای شما مفید و تاثیر گذار بوده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.